خبرنگاران استاندار اردبیل: شرایط در مناطق مرزی استان عادی است

به گزارش مجله فیروزی، اردبیل - خبرنگاران - استاندار اردبیل گفت: شرایط در حاشیه رود ارس و نوار مرزی استان اردبیل با جمهوری آذربایجان با فروکش شدن نسبی درگیری بین آذری ها و ارامنه در این نقطه از مرز عادی است.

خبرنگاران استاندار اردبیل: شرایط در مناطق مرزی استان عادی است

به گزارش جمعه خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبربهنامجو در جریان بازدید از نوار مرزی شمال استان اظهار کرد: بعد از 20 روز جنگ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، محل و جبهه درگیری دورتر از مرزهای استان اردبیل تداوم دارد و خوشبختانه شرایط نوار مرزی شمال استان با تامین امنیت نیروهای مسلح کاملا عادی است.

وی با بیان اینکه آرامش کامل در شمال استان حکم فرماست، اضافه کرد: مرزبانان جمهوری اسلامی با پشتیبانی سپاه، ارتش و نیروی انتظامی بصورت شبانه روزی و با هوشیاری تمام از مرزها صیانت کرده و هرگونه حرکت اشتباه طرفین را کاملا کارشناسی رصد می کنند.

استاندار اردبیل تشریح کرد: ما باید از مرزهای خود با آگاهی و هوشیاری کامل حراست و دفاع کرده و زمینه آسایش مردم غیور را فراهم کنیم.

بهنامجو با اشاره به اینکه مردم مغان در برهه های مختلف و حساس از این مرز و بوم دفاع کرده اند، گفت: شهید عزیزی که اخیرا در مقابله با گروهک های تروریستی در شمالغرب جان عزیز خود را فدا کرده به آغوش این خاک پاک برگشته و یکی از برنامه های ما دیدار و ادای احترام به خانواده این شهید معظم در سفر به شهرستان پارس آباد بوده است.

وی با تقدیر از نیروهای مرزبانی که در نوار مرزی شمال استان مستقر هستند، گفت: مردم شهرستان های مرزی با وجود این دلاوران با آسایش و آرامش کامل به کارهای روزمره خود ادامه می دهند و این مردم در هشت سال جنگ تحمیلی نیز ثابت کردند در جهت دفاع از حریم و خاک خود از با هیچ کس تعارف ندارند.

استاندار اردبیل به همراه فرمانده مرزبانی، فرمانداران شهرستان های پارس آباد و اصلاندوز از نوار مرزی بین ایران و آذربایجان بازدید و مسائل و هرگونه خطرات احتمالی را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

مناقشه میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در سال 1988 میلادی آغاز و در سال 1992 میلادی به درگیری های نظامی تبدیل شد.

بر اثر این مناقشه هفت شهرستان جمهوری آذربایجان به تصرف نیروهای ارمنستانی درآمد.

در سال 1994 میلادی با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا آتش بس میان طرفین مناقشه برقرار شد، ولی تلاش های بین المللی برای حل مسالمت آمیز این مناقشه تا به حال نتیجه ای نداشته است.

از 9 روز پیش درگیری ها بین نیروهای ارتش آذربایجان و ارمنستان دوباره شعله ور شده است، هر دو طرف همدیگر را به آغاز درگیری ها متهم می کنند.

جمهوری آذربایجان اعلام کرده که در جریان درگیری های اخیر پیروز به آزادسازی بخشی از مناطق اشغالی خود از جمله شهر فضولی و جبرییل و چندین روستای دیگر از تصرف ارتش ارمنستان شده است.

در جریان این درگیری ها دهها فروند گلوله توچ و خمپاره به مناطق مرزی ایران در اصلاندوز مغان و خداآفرین اصابت کرده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1102

به "خبرنگاران استاندار اردبیل: شرایط در مناطق مرزی استان عادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار اردبیل: شرایط در مناطق مرزی استان عادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید