رصد مریخ نورد چینی ها در حال دور شدن از خانه

به گزارش مجله فیروزی، یک رصدخانه وابسته به ناسا که سیارک های خطرناک را شناسایی می نماید، پیروز به رصد فضاپیمای مریخی تیان ون-1(Tianwen-1) چینی ها شد.

رصد مریخ نورد چینی ها در حال دور شدن از خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپیس، چینی ها پیروز شدند پنجشنبه دوم مرداد ماه، یک مأموریت مهم مریخی به نام تیان ون-1(Tianwen-1) را انجام دهند.

این مأموریت موسوم به Tianwen -1 شامل یک مریخ نورد، یک فرودگر و یک مدارگرد است که همگی سوار بر موشک Long March 5 از مرکز پرتاب ماهواره ونچانگ در جزیره هاینان چین با پیروزیت پرتاب شدند.

تیان ون-1 هفت ماه دیگر به مریخ می رسد و دو تا سه ماه نیز طول خواهد کشید تا فرودگر و مریخ نورد بر سطح این سیاره بنشینند.

پس از پرتاب این فضاپیما، یک رصدخانه وابسته به ناسا پیروز به رصد آن شد.

این رصد توسط برنامه ای انجام شد که توسط دفتر هماهنگی حفاظت از سیاره مادری ناسا راهنمایی می گردد و به دنبال سنگ های فضایی در آسمان است. با این اطلاعات ستاره شناسان می توانند راستا هر جرم آسمانی را نقشه برداری نمایند تا اگر جرمی نزدیک زمین شد، ستاره شناسان متوجه شوند.

رصدخانه های اطلس(ATLAS) که این رصد را انجام داده اند، معمولا به صورت مرتب اجرام آسمانی جدید را شناسایی می نمایند اما رصد Tianwen -1 با بقیه رصدهای این رصدخانه متفاوت بود چرا که این بار یک فضاپیما رصد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 912

به "رصد مریخ نورد چینی ها در حال دور شدن از خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد مریخ نورد چینی ها در حال دور شدن از خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید