زور استقلال به الهلال نرسید، آبی ها باز هم در یک هشتم نهایی آسیا حذف شدند

به گزارش مجله فیروزی، مصاف استقلال ایران و الهلال عربستان در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با شکست 2 بر صفر شاگردان فرهاد مجیدی به سرانجام رسید.

زور استقلال به الهلال نرسید، آبی ها باز هم در یک هشتم نهایی آسیا حذف شدند

به گزارش خبرنگاران، در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، دو تیم استقلال ایران و الهلال عربستان به مصاف هم رفتند که این بازی در خاتمه با پیروزی 2 بر صفر تیم عربستانی به خاتمه رسید.

گل های این بازی را گومیس در دقیقه 39 و سالم الدوسری در دقیقه 55 به ثمر رساندند.

با این نتیجه تیم استقلال از دور رقابت ها کنار رفت و تیم الهلال عربستان با پیروزی در این بازی پیروز شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

نیمه اول

بازی در ابتدای کار در میانه میدان در جریان بود اما ادامه تیم الهلال توانست توپ و میدان را در دست بگیرد. در این بین استقلالی ها سعی داشتند روی فشار الهلال دوام بیاورند و حمله های حریف را مدیریت نمایند.

آبی پوشان پس از فشار الهلال توانست از نیمه زمین خود بیرون بیایند و روی محوطه جریمه حریف فشار بیاورند. حرکت رو به جلوی استقلال باعث شد مقداری الهلال عقب بکشد.

اولین موقعیت جدی بازی در دقیقه 15 رخ داد و سیاوش یزدانی روی یک ضربه ارسالی، با ضربه سر، فرصت خطرناکی ایجاد کرد اما ضربه او از کنار دروازه بیرون رفت.

سیاوش یزدانی باز هم روی یک ضربه ایستگاهی در دقیقه 22 استقلال را صاحب موقعیت کرد اما حضور این بازیکن در منطقه آفساید باعث شد موقعیت این تیم از دست برود.

در دقیقه 24 بازی، وریا غفوری روی یک ارسال خطرناک از سمت راست محوطه جریمه الهلال، ارسلان مطهری را صاحب یک فرصت بسیار خوب کرد ولی شوت مطهری با واکنش دروازه بان الهلال روبرو شد.

استقلال در ادامه حملات خود، فشار زیادی به الهلال آورد و در این میان عملکرد موثر امیرحسین حسین زاده از نکات قابل توجه نیمه اول بازی بود.

در دقیقه 39 بازی، اولین گل بازی به ثمر رسید و محمد حسین مرادمند روی یک اشتباه خطرناک، گومیس را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن با یک ضربه فنی، دروازه استقلال را باز کرد.

کوشش استقلال در دقایق خاتمهی نیمه اول برای جبران نتیجه ثمری نداشت تا این بازی در خاتمه نیمه اول با رجحان یک بر صفر الهلال عربستان به خاتمه برسد.

در این بازی فرشید اسماعیلی و مهدی قایدی از دیدنگران ویژه این بازی بودند و با حضور در استادیوم این بازی را از نزدیک دیدن کردند.

نیمه دوم

استقلالی ها باز هم روی اشتباهات فردی، به الهلال فرصت خطرناک دادند و در دقیقه 50، روی پاس اشتباه عارف آغاسی، تیم حریف صاحب یک موقعیت خطرناک دیگر شد اما ضربه سالم الدوسری را سید حسین حسینی پیروز شد دفع کند.

سالم الدوسری روی پاس موسی مارگا در دقیقه 55، در یک فضای خالی، فرصت بسیار خوبی برای گلزنی به وجود آورد و در نهایت پیروز شد گل دوم الهلال را به ثمر برساند.

پس از گل دوم الهلال، این تیم عربستانی سعی در مدیریت بازی داشت و با گردش توپ در میانه میدان در کوشش بود تا نتیجه بازی را به نفع خود حفظ کند.

در دقیقه 65 بازی، بابک مرادی پشت محوطه جریمه الهلال، شوتی روانه دروازه حریف کرد اما ضربه او با اختلاف از بالای دروازه بیرون رفت.

یک دقیقه بعد امین قاسمی نژاد روی همکاری خوب استقلالی ها در پشت محوطه جریمه الهلال فرصت خوبی برای خود به وجود آورد اما ضربه شوت این بازیکن را دروازه بان الهلال مهار کرد.

دقیقه 70 بازی، آرمان رمضانی روی پاس امین قاسمی نژاد در محوطه جریمه با ضربه سر می توانست دروازه الهلال را باز کند اما ضربه سر او را عبدالله المعیوف دفع کرد.

فشار استقلالی ها در دقایق خاتمهی بازی، بیشتر شد و در دقیقه 74 امیرحسین حسین زاده در محوطه جریمه باز هم شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد اما بازهم این دروازه بان الهلال بود که تیمش را نجات داد.

آبی پوشان با وجود فشار بی امانی که روی الهلال ایجاد کردند اما در خاتمه 90 دقیقه نتوانستند گل های خورده را جبران نمایند و در نهایت این بازی با شکست 2 بر صفر شاگردان مجیدی به خاتمه رسید تا استقلال مثل فصل گذشته در یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حذف گردد.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، عارف آقاسی (دقیقه 79- متین کریم زاده)، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، وریا غفوری، آرش رضاوند، زبیر نیک نفس (دقیقه 58- مهدی مهدی پور)، جعفر سلمانی (دقیقه 62- بابک مرادی)، امیر حسین حسین زاده، ارسلان مطهری (دقیقه 58- آرمان رمضانی) و سبحان خاقانی (دقیقه 46- امین قاسمی نژاد).

ترکیب الهلال: عبدالله المعیوف، محمد البریک، یانگ هیون سو، علی هادی آل بلیهی، یاسر الشهرانی، ناصر الدوسری، سلمان الفرج (دقیقه 82- الیامی)، ماتئوس پریرا، سالم الدوسری (دقیقه 82- محمد جهفالی)، موسی مارگا و بافتیمبی گومیس (دقیقه 75- الشهری).

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1617

به "زور استقلال به الهلال نرسید، آبی ها باز هم در یک هشتم نهایی آسیا حذف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور استقلال به الهلال نرسید، آبی ها باز هم در یک هشتم نهایی آسیا حذف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید