سخنگوی آتش نشانی: دریاچه را گشتیم ، تمساحی نبود ، متخصصان حوزه زیست محیطی به یاری ما بیایند

به گزارش مجله فیروزی، تمساح دریاچه چیتگر در سه روز اخیر به شدت جنجال به پا نموده است، تمساحی که شاید اصلا وجود نداشته باشد. امروز گروه های ویژه در سطح دریاچه چیتگر تحقیقات و آنالیز های زیادی انجام دادند.

سخنگوی آتش نشانی: دریاچه را گشتیم ، تمساحی نبود ، متخصصان حوزه زیست محیطی به یاری ما بیایند

به گزارش خبرنگاران، رویت یک تمساح در دریاچه چیتگر و حتی انتشار عکسی از آن به موضوع قابل توجهی تبدیل شده است. از سویی بعضی از زیست شناسان و جانورشناسان می گویند با توجه به شرایط زندگی تمساح امکان ندارد این جانور در دریاچه چیتگر وجود داشته باشد و از سویی دیگر گفته می گردد جانوری که در دریاچه چیتگر مشاهده شده در واقع یک نوع ماهی به نام فیش الیگیتور است که سری شبیه به سر تمساح دارد.

به هر حال امروز گروه های تحقیق و آنالیز راهی دریاچه چیتگر شدند تا ردی از این تمساح بگیرند و اگر واقعا وجود داشت آن را صید و به نقطه دیگری منتقل نمایند.

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی در این رابطه به خبرنگاران گفت: ما امروز کل دریاچه را گشتیم و چیزی هم پیدا نکردیم. ما در چند روز آینده نیز به تحقیق و آنالیز خود ادامه می دهیم.

ملکی عنوان کرد: ما تخصصی در رابطه با این موضوع که آیا اصلا این تمساح وجود دارد یا خیر نداریم. اصلا وجود این تمساح در دریاچه چیتگر ثابت نشده است. اگر ما الان در حال آنالیز و گشت زنی در دریاچه چیتگر هستیم فقط بر اساس اخباری که منتشر شده این کار را می کنیم.

سخنگوی آتش نشانی اضافه کرد: امروز ما هم به وسیله زمینی و هم به وسیله قایق و پهباد اقدام به آنالیز دریاچه کردیم و چیزی یافت نشد. این منطقه به دقت رصد شده است و دو، سه روز آینده این کار ادامه خواهد داشت.

ملکی تاکید نمود: موضوع وجود داشتن تمساح در دریاچه چیتگر یک موضوع تخصصی است که افراد صاحب نظر و متخصص باید در اینباره نظر بدهند و به ما یاری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1212

به "سخنگوی آتش نشانی: دریاچه را گشتیم ، تمساحی نبود ، متخصصان حوزه زیست محیطی به یاری ما بیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی آتش نشانی: دریاچه را گشتیم ، تمساحی نبود ، متخصصان حوزه زیست محیطی به یاری ما بیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید