سگ های خاطره ساز کودکی را بشناسید

به گزارش مجله فیروزی، خبرگزاری مهر: پیش از این ها برای نسلی که در دنیای اینترنت و دیجیتال کودکی نکرده است، دیدن کارتون ها و سریال های تلویزیونی مثل یک فریضه واجب بود. کارتون هایی که دلبستگی زیادی به آنها داشتیم و پای خیلی هایش یک دل سیر خندیده ایم یا اینکه گوله گوله اشک ریخته ایم. کاراکترهای کارتون ها قهرمان هایمان شده اند و برایشان شخصیتی بیش از یک کارتون قائل بودیم. برای همین گوشه کنار هر سریال و کارتون را شش دانگ تماشا می کردیم و ریزترین جزئیات را به خاطر داشتیم و حتی صدایشان را در می آوردیم.

سگ های خاطره ساز کودکی را بشناسید

سال 97 به تقویم سال حیوانی سال سگ است. حالا اینکه چرا به این نام است نمی دانیم. اما کمتر کسی شتر و گاو و خرس معروفی می شناسد. اما تعداد سگ های نوستالژیکی که می شناسیم بیش از این حرفهاست. به همین بهانه سری به گنجینه خاطراتمان زدیم تا ببینیم. چه سگ هایی برایمان نوستالژیک شدند؟

بوشوگ

بی شک لوک خوش شانس از محبوبترین کارتون های تلویزیونی زمان خودش است. کابوی خوش شانسی که شهر به شهر با اسب و سگش می شود و خلافکاران را حسابی تنبیه می کند. کنار اسب باهوش و جدی آقای خوش شانس یک سگ قهوه ای نیز همیشه شل و وارفته راه می رود که گهگاه حرف های بامزه ای برای مخاطبان می زند. حرفهایی که انگاری لوک نمی شنود و فقط ما مخاطب آن هستیم. اما همین سگ شل و ول برای خودش شخصیت خاصی قائل است و معتقد در بسکمک از موارد حسابی به لوک کمک کرده است. اما نقطه ضعف او استخوان است و هنگام دیدن استخوان از خودش بیخود می شود. به هرحال سگ لوک خوش شانس هیچ شباهتی به سگ های زرنگ باقی لیست ندارد اما شاید بیشترازخیلی هایشان خاطره ساز و نوستالژیک باشد چون در سالهای اوج لوک خوش شانس بار زیادی از بامزگی این سریال محبوب را به دوش کشیده است.

سگ آقای پتی بل

کارتون مهاجران از نوستالژیک ترین کارتون های تلویزیون است. خانوادگی که قصد دارند از انگلستان به استرالیا مهاجرت کنند و همین موضوع داستان های این سریال کارتونی را به وجود می آورد. خانواده ای با سه فرزند به نام لوسی می، کیت و کلارا. خانواده لوسی می یک همسایه رو اعصاب به نام آقای پتی بل داشتند که مردی با کلاه بلند و سیاه و اهل تفاخر بود. آقای پتی بل هربار از کالسکه اش پیاده می شد تا داستان جدیدی به وجود بیاورد یک سگ قهوه ای تیره نیز در کنارش حرکت می کرد که او هم اطوارهایی شبیه آقای پتی بل داشت تا مخاطب به رفتارهای سگ فخرفروش نیز حسابی بخندد تا سگ آقای پتی بل نیز یکی از سگ های نوستالژیک این فهرست باشد.

زومبه

این علامت حاکم بزرگ میتی کومان است؛ احترام بگذارید. میتی کومان کارتونی خاطره انگیزی ست که آنقدر پخش شده که بچه های دهه نودی نیز آن را دیده اند. اما این کارتون هم یک سگ شناخته شده داشت.زومبه سگ پرزور اما گاهی ترسو که همراه همیشگی سگارو و دوستانش بود. آنها به شهرهای مختلف سفر می کردند و به تخلفات اجرا شده رسیدگی می کردند. ادا و اطوارهای زومبه یکی از بامزگی های این سریال کارتونی قدیمی بود.

پاکوتا

حنا دختری در مزرعه الگوی تعداد زیادی دخترهای دهه شصتی بود. دختر آرام صبوری که هر قسمت خروار خروار پیام اخلاقی به مخاطبش می داد و در خلاصه کلام هرچه خوبی در دنیا بود، حنا همه را انگاری یک جا داشت. حنا سگ سیاه و وفاداری داشت که در طول سریال آن را بارها به اسم پاکوتا صدا می کرد. سگی که تنهایی های حنا را پرکرده بود.

تگ

گالیور دنبال پدرش می شود و همراه سگش تگ راهی سفر می شوند تا اینکه به سرزمین لی لی پوت ها می رسند. مردمی که تنها چندسانتی متر بیشتر نیستند و تبدیل به دوستان گالیور می شوند. لی لی پوت ها لحظات زیادی از کارتون سوار بر تگ می شوند و لحظات شیرینی را برای مخاطب می سازند.

میلو

تن تن قهرمان بسکمک از دهه شصتی ها و پنجاهی ها بود و اغراق نیست بگوییم عشق خبرنگاری را تن تن در دل بسکمک از آنها کاشت. خبرنگار زبر و چابکی که یک سگ مثل خودش داشت. میلو سگ تن تن نیز انگاری از هوش و ذکاوت خبرنگاری تن تن نیز بهره گرفته بود.

معاون کلانتر

یک سگ معاون کلانتر است. سگی که به گفته جمله معروف تیتراژ پشت ستاره حلبی اش قلبی از طلا دارد. ایرج رضایی این سگ کلانتر را دوبله کرد تا تبدیل به یکی از سگ های محبوب کارتونی شود. معاون در طول این کارتون قرار است به مسائل حیوانات رسیدگی کند و هربار هنگام رسیدگی به این اتفاقات و مسائل قصه های این سریال کارتونی را می ساخت. این کارتون ساخت 1960 بود و در دهه شصت چندین و چندبار پخش شد.

بیگلی بیگلی

حتما گوریل انگوری را به خاطر دارید. گوریل غول پیکری که با قد 15 متری اش همه را شوکه می کرد. گوریل بنفشی که عاشق انگور بود و هنگام دیدن انگور کنترل خود را از دست می داد و مدام می گفت:انگوری انگوری... آقای گوریل در هر قسمت همراه با سگ کوچک و وفاداری به نام بیگلی بیگلی سوار یک ماشین کوچک بود و از جایی به جای دیگر می رفت تا ماجراهای کارتون سر راهشان قرار بگیرد تا بیگلی بیگلی از سگ های نوستالژیک کودکی همه ما باشد.

گربه سگ

این بار کنار یک سگ با یک گربه هم طرفیم. گربه سگ بی شک یکی از محبوب ترین و بی نظیرترین کارتون های تلویزیونی بوده است که از سال 1998 تا 2000 پخش شد. یک گربه و یک سگ که باهم برادرند به هم چسبیده اند. گربه و سگ روحیات متفاوتی دارند. گربه بیشتر منطقی و سگ شخصیتی کاملا عاطفی دارد.

البته سگ های زیادی را نیز می توان در این لیست جای داد که حتما آن ها را هم در گوشه و کنار کارتون های کودکی مان دیده ایم. مثل اسپایک در تام و جری، هاکلبری هاوند، قهوه ای در کارتون خانواده دکتر ارنست و رکسیو...

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 98

به "سگ های خاطره ساز کودکی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ های خاطره ساز کودکی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید