مشکل محمود فکری با شیخ دیاباته چیست؟

به گزارش مجله فیروزی، هروویه میلیچ و شیخ دیاباته شرایط متفاوتی را نسبت به فصل قبل در استقلال تجربه می نمایند.

مشکل محمود فکری با شیخ دیاباته چیست؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، استقلال با گذشت 10 هفته از رقابت های لیگ بیستم، حواشی متعددی را از سر گذرانده است. از جمله مهمترین این حواشی، کنار گذاشتن مقطعی دو بازیکن خارجی استقلال از تمرینات و سپردن آن ها به کمیته انضباطی باشگاه توسط محمود فکری سرمربی این تیم بود.

فکری با تفکر اولویت نظم بر عملکرد بازیکنان، در دو مقطع شیخ دیاباته و هروویه میلیچ را به کمیته انضباطی باشگاهش سپرد تا در همین حین بعضی این فرضیه را مطرح نمایند که فکری تمایلی به کار کردن با این دو خارجی محبوب استقلالی ها ندارد. نکته مهم اینکه هم میلیچ و هم دیاباته در لیگ نوزدهم جزو بی حاشیه ترین و البته کلیدی ترین بازیکنان استقلال بودند که در آغاز فصل جاری هم بدون حاشیه قراردادشان با استقلال را تمدید کردند.

استارت اول با دیاباته

اولین بازیکنی که از سوی فکری به کمیته انضباطی باشگاه سپرده و از حضور در تمرینات منع شد کسی نبود جز آقای گل لیگ نوزدهم. شیخ دیاباته که جزو کلیدی ترین بازیکنان استقلال در فصل قبل بود سال جاری تبدیل به بازیکنی نیمکت نشین شده است. او در لیگ نوزدهم در 21 بازی در ترکیب ثابت قرار داشت. 15 گل، یک پاس گل و کسب یک پنالتی آمار پیروز این بازیکن اهل اقتصادی در لیگ نوزدهم است. او امید زیادی داشت تا به واسطه آمادگی اش سال جاری هم در ترکیب استقلال خوش بدرخشد، اما فراز و نشیب هایی که در استقلال تا سرانجام هفته دهم طی کرد این فرصت را از او گرفته است و در این میان، فکری هم ظاهرا تمایل کمتری به حضور پررنگ او در ترکیب با توجه به پیروزیت زوج قایدی- مطهری دارد. او در لیگ بیستم در پنج بازی (نه به صورت کامل و 90 دقیقه ای) حضور داشته و تنها یک پاس گل به نامش ثبت شده است. با اتفاقاتی که او و استقلال در فصل جدید تجربه کردند بعضی رسانه ها از احتمال عدم اعتقاد فکری به این بازیکن خبر دادند. دیاباته در بازی دربی هم تنها یک نیمه در زمین حاضر بود و بلافاصله بعد از آن، خبر قهر این بازیکن بی حاشیه با استقلال مطرح شد که باشگاه استقلال بلافاصله آن را تکذیب کرد.

میلیچ با قلبی آکنده از اندوه رفت

دیگر بازیکن خارجی استقلال هم، اما از گزند تفکرات انضباطی محمود فکری دور نماند. میلیچ که در لیگ بیستم در هفته های نخست صندلی ثابتی در ترکیب داشت، به ناگاه از ترکیب دور شد و همین موضوع باعث شد تا با یک استوری انتقادی از عدم اطلاع در خصوص نیمکت نشینی اش بگوید. همین موضوع کافی بود تا فکری او را هم از حضور در تمرینات منع کند. یک جلسه غیبت مقابل آلومینیوم ظاهرا تنبیه او بابت این اتفاقات بود، اما فکری با بازی ندادن به میلیچ در دربی باعث شد تا او هم شبانه تهران را ترک کند و ظاهرا به فکر جدایی از این تیم بیفتد.

میلیچ در لیگ گذشته در 22 بازی در ترکیب ثابت حضور داشت و دو گل نیز به نامش ثبت شد. او در لیگ بیستم هم در هفت بازی (نه به صورت ثابت و 90 دقیقه ای) در ترکیب تیمش نهاده شد و یک گل هم زد. با اینحال ظاهرا اضافه شدن محمد نادری، باعث شده تا فکری روی نام این بازیکن خط قرمزی بکشد و تمایل به استفاده از دیگر مهره های تیمش داشته باشد. او در گفتگویی کوتاه بعد از ترک ایران گفته است که با قلبی آکنده از اندوه استقلال را تنها گذاشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1260

به "مشکل محمود فکری با شیخ دیاباته چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل محمود فکری با شیخ دیاباته چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید