معاون وزیر علوم: بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا است

به گزارش مجله فیروزی، معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به تداوم آموزش های الکترونیک در دانشگاه ها گفت: بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا است.

معاون وزیر علوم: بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره شرایط بازگشایی دانشگاه ها در سال آینده و چگونگی تداوم آموزش به علت تعطیلات ناشی از کرونا اظهار کرد: تا کنون تعدادی از دانشگاه ها توانسته اند با آموزش الکترونیکی این عقب افتادگی را جبران نمایند.

وی اضافه نمود: ادامه فرایند فعلی بستگی به این دارد که شرایط کشور در نیمه دوم فروردین چگونه باشد. پیرو ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم و اگر آنها اجازه بازگشایی بدهند و آموزش حضوری برقرار باشد احتمالاً احتیاجی به تعویق، تمدید و یا طویل کردن ترم نباشد.

معاون وزیر علوم اضافه نمود: اما اگر شرایط به گونه ای باشد که تعطیلی ها ادامه پیدا کند و طولانی تر گردد، باید دید آموزش الکترونیک تا چه مقدار می تواند پوشش دهد. در غیر این صورت تمدید ترم جزو گزینه های ما هست.

خاکی صدیق ادامه داد: اگر نتوانیم 15 فروردین دانشگاه ها را بازگشایی کنیم، باید ببینیم تعطیلات چه مقدار طول می کشد و آن زمان باید تصمیم گیری گردد.

وی درباره مهیا نبودن زیرساخت های آموزش مجازی گفت: دانشگاه های ما سه دسته اند؛ نخست آنها که تجربه آموزش الکترونیکی دارند و مسئله ای ندارند و دارای زیرساخت های لازم هستند. دسته دوم دانشگاه های نسبتاً عظیم تر و مراکز استان هستند که آموزش الکترونیکی نداشته اند، اما زیرساخت هایی داشته اند و در این دو هفته به خوبی جلو رفته اند و تا 70 درصد آموزش الکترونیکی اجرا شده است. دسته سوم دانشگاه های تازه تأسیس یا کوچک هستند و یا زیرساخت ندارند. این ها تا 20 درصد پیروز به آموزش الکترونیکی شده اند.

خاکی صدیق اضافه نمود: از ابتدای بحران کارگروهی تشکیل دادیم با عنوان آموزش الکترونیکی که 7 استاد مجرب در آن عضویت دارند. دانشگاه هایی که متقاضی هستند و زیرساخت ندارند و به آموزش احتیاج دارند، مقرر شده با آن کارگروه تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایند.

وی با بیان اینکه موسساتی هم داریم که آموزش الکترونیکی می داده اند و اعلام نموده اند حاضرند امکاناتشان را در اختیار دانشگاه ها قرار دهند، گفت: تا کنون هم تعدادی از دانشگاه ها به شرکت ها و یا دانشگاه ها و مؤسسات دیگر وصل شده و از آنها خدمات دریافت می نمایند.

درباره افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان اطلاعی ندارم

عضو هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان درباره افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان از 22 به 24 سال نیز گفت: در این باره اکنون اطلاعاتی ندارم که اعلام کنم. در جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان فقط یک مرتبه شرکت کردم و این موضوع هم در دستور کار نبوده است. بنا بود هفته گذشته جلسه هیئت امنا برقرار باشد، اما بواسطه تعطیلات اخیر لغو شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 706

به "معاون وزیر علوم: بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر علوم: بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید