مقتل حضرت مسلم (ع) چاپ شد

به گزارش مجله فیروزی، کتاب مهمان کشی نوشته رسول حسنی ولاشجردی دربرگیرنده مقتل حضرت مسلم بن عقیل (ع) توسط انتشارات آفرینندگان منتشر و راهی بازار نشر شد.

مقتل حضرت مسلم (ع) چاپ شد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ و بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، کتاب مهمان کشی نوشته رسول حسنی ولاشجردی دربرگیرنده مقتل حضرت مسلم بن عقیل (ع) به تازگی توسط انتشارات آفرینندگان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب دربرگیرنده مقتل حضرت مسلم بن عقیل (ع) است که براساس اسناد و منابع موثق و معتبر نوشته شده است. این کتاب اولین جلد از مجموعه سوگنامه است که بناست توسط این ناشر در حوزه ادبیات آیینی و عاشورایی چاپ گردد.

مجموعه سوگنامه 3 جلد خواهد داشت که با موضوع حوادث پیش از عاشورا، زمان عاشورا و پس از عاشورا چاپ می شوند. مهمان کشی به عنوان اولین جلد این مجموعه به وقایع پیش از عاشورا اختصاص دارد. جلد مربوط به حوادث عاشورا با عنوان سلیمان کربلا و جلد سوم با موضوع وقایع پس از عاشورا با عنوان قافله سالار منتشر می شوند.

در بخشی از کتاب مهمان کشی می خوانیم:

مسلم بن عقیل و همراهانش با دو راهنما از قبیله قیس به سوی کوفه رفت. در بین راه، راهنمایان راه را گم نموده و آبی که با خود برداشته بودند به آخر رسید و تشنگی بر ایشان غلبه کرد تا آن که آن دو راهنما هلاک شدند. جناب مسلم بن عقیل و همراهانش به منزل خَبث رسیدند و با مشقت بسیار خود را به قریه مضیق رساندند و تشنگی خود را فرونشاندند.

مسلم بن عقیل از آنجا نامه ای برای حسین (ع) به این مضمون نوشت: اما بعد من از مدینه با دو تن راهنما به کوفه رهسپار شدم، آن دو از راه کناره گرفته و راه را گم کردند و تشنگی بر ایشان سخت شد و چیزی نگذشت که جان سپردند و ما همچنان رفتیم و جز رمقی مختصر برای ما نمانده بود تا به آبی در مضیق رسیدیم. من این راه را به واسطه این جریانات به فال بد گرفتم. پس اگر ممکن است مرا از رفتن بدین راه معذور و معاف بدار. والسلام.

مسلم بن عقیل نامه را به قیس بن مسهر داد تا به حسین (ع) برساند. حسین (ع)، چون نامه را خواند استعفای مسلم را قبول نفرموده و در پاسخ نامه مسلم بن عقیل نوشت: اما بعد، می ترسم چیزی تو را وادار بر ارسال استغفانامه و امتناع از رفتن به راهی که تو را رهسپار آن کردم، ننموده مگر خوف، پس به آن راهی که تو را فرستاده ام برو و اندیشناک مباش والسلام..

چون قیس بن مسهر صیداوی نامه حسین (ع) را به مسلم بن عقیل رساند آن جناب نامه را خواند گفت: اما اینکه ترسیده باشم هرگز. پس همراه قیس بن مسهر صیداوی و عماره بن عبدالله سلولی و عبدالرحمن بن عبدالله ارحبی به راه خود ادامه داند. مسلم در راه مردی را دید که مشغول شکار است. به او نگریست دید آهویی را با تیر زد و او را به زمین افکند مسلم گفت: ان شاءالله دشمن خود را می کشیم. پس با یاران خود به تعجیل به سمت کوفه روانه شد.

این کتاب با 96 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت 30 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 977

به "مقتل حضرت مسلم (ع) چاپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتل حضرت مسلم (ع) چاپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید