موج بازنشستگی معلمان تا چهار سال آینده ادامه دارد

خبرنگاران/اردبیل رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل گفت: با دو موج بازنشستگی معلمان تا سال 1404 روبرو هستیم به طوری که دو سوم معلمان کشور در این مدت بازنشسته خواهند شد.

موج بازنشستگی معلمان تا چهار سال آینده ادامه دارد

عبدی در نشست مدیر عامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان با جمعی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل بیش از یک هزار و 33 نفر دانشجو در 6 رشته تحصیل می نمایند که این دانشجویان را در 20 کلاس درس سازماندهی نموده ایم.

وی با بیان اینکه 67 درصد دانشجویان این دانشگاه در خوابگاه اقامت داشته و 33 درصد نیز به صورت ترددی در دانشگاه تحصیل می نمایند، اظهار داشت: در اساسنامه این دانشگاه بر حضور شبانه روزی دانشجویان در دانشگاه تاکید شده ولی ما به دلیل کمبود فضای خوابگاهی تنها قادر هستیم به 67 درصد دانشجویان ارائه خدمات نموده و مابقی ترددی محسوب می شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل ورودی دانشجویان به این دانشگاه را 438 نفر اعلام نمود و اضافه کرد: سال جاری تنها 70 نفر از دانشجویان این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، در حالی که ما با سونامی بازنشستگی فرهنگیان روبرو هستیم.

عبدی گفت: با دو موج بازنشستگی تا سال 1404 بالغ بر دو سوم معلمان بازنشسته خواهند شد و این بزرگترین خلا را در تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش به وجود آورده است.

وی بیان نمود: با همت دانشگاه فرهنگیان بخشی از این کسری جبران خواهد شد و ما اگر بخواهیم ظرفیت دانشگاه را به یک هزار و 700 دانشجو افزایش دهیم فضای موجود این دانشگاه کفاف و جوابگوی جذب این میزان دانشجو را ندارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل ادامه داد: ما در جلسات متعدد مسائل این دانشگاه به ویژه کمبود فضا را به استاندار اردبیل اعلام نمودیم و قرار است 5 هزار و 600 مترمربع زمین اختصاص یابد تا با تامین اعتبار اولیه 30 میلیارد تومانی دو باب ساختمان این دانشگاه احداث و امکان پذیرش دانشجو فراهم آید.

عبدی به اقدام مبارک خیرین در راه اندازی بنیاد خیرین حمایت از دانشگاه فرهنگیان و راه اندازی شعبه این بنیاد در استان اردبیل اشاره و توضیح داد: امروز استان اردبیل به عنوان هشتمین استان کشور صاحب بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان می گردد تا با راه اندازی این بنیاد با حضور 25 نفر اعضای هیئت امناء با کوشش و پیگیری این بنیاد زمینه جذب یاری های خیرین و نیکوکاران برای احداث دانشگاه جامع فرهنگیان فراهم آید.

وی گفت: خیرین این استان همیشه در کار خیر و نیک از همدیگر سبقت گرفته اند که نمونه این حرکت خداپسندانه را در احداث واحدهای آموزشی شاهد هستیم و امیدواریم این خیرین در احداث و توسعه دانشگاه فرهنگیان نیز یاریگر دانشگاه باشند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل مبنای توسعه جامعه را نیروی انسانی بیان نمود و اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان در جهت توسعه نیروی انسانی گام برمی دارد و ضرورت دارد از همین دانشگاه فرهنگیان بنای کار و گام اولیه را قوی تر برداریم، چرا که اگر دانشگاه فرهنگیانی نباشد معلمی تربیت نشده و اگر مدرسه ای نیز با خشت طلا ساخته گردد به هیچ دردی نمی خورد.

عبدی در انتها اظهار داشت: امیدواریم با راه اندازی شعبه استانی بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان در این استان به سرعت گام امیدبخش در احداث و توسعه دانشگاه فرهنگیان و کارآمدی بهتر آن فراهم آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 دی 1398 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 420

به "موج بازنشستگی معلمان تا چهار سال آینده ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج بازنشستگی معلمان تا چهار سال آینده ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید