نزول باران برکت بر بازار کتاب

به گزارش مجله فیروزی، خبرگزاری خبرنگاران- کتاب باران برکت مشتمل بر داستان ها و فیلم نامه های کوتاهی از فعالیت های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام منتشر شد.

نزول باران برکت بر بازار کتاب

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، این کتاب که به قلم محسن محمدی به رشته نگارش درآمده، مشتمل بر داستان هایی است مبتنی بر فعالیت ها و خدمات بنیاد برکت در حوزه های مختلف از جمله اشتغال زایی، محرومیت زدایی، عمرانی، زیربنایی و خدمات اجتماعی.

امید و آرزو، سوزن بر وصله زندگی، دختران آفتاب، باران برکت، مدرسه ژینا، دختر زاگرس، نان به بهای جان و چشمان معصوم روژان از جمله قصه هایی به شمار می رود که در کتاب باران برکت به چاپ رسیده است.

نویسنده کتاب کوشیده که نگاهی منصفانه و به دور از هر گونه قضاوت و حمایت داشته باشد به خدمات متنوع بنیاد برکت در منطقه ها روستایی و محروم و افرادی که راستا زندگی و آینده شان به یاری این بنیاد هموار شده و تغییر نموده است.

در بخشی از قصه دوباره... زندگی می خوانیم: گوسفندها را یله می دادم در دامنه کوه و خودم آوازخوان از پی شان می آمدم. زمین پر بود از علف، از برکت. حیوان این علف را که می خورد جان می گرفت، گوشت می نشست به تن و بدنش. تا چشم کار می کرد خرمی بود و زندگی. گوسفندها که پاگیر می شدند و از رفتن می ماندند، می نشستم به نی زدن. زبان بسته ها صدای نی را دوست داشتند. دور و برم آرام می گرفتند. بره ها و بزغاله ها از سر و کولم بالا می رفتند. می خندیدم و با احتیاط پس شان می زدم. چقدر حالم خوب بود با آن زبان بسته ها. صبح زود، تاریک و روشن، از خانه می زدیم بیرون و عصر برمی گشتیم. در کنار گوسفندداری زراعت هم می کردم. زمین کوچکی بود، ارثیه خانوادگی. امورات مان می گذشت؛ ترش و شیرین، کم و زیاد. شاکر بودیم. توقعی نداشتیم. خشک سالی که شد اما، همه چیز سوخت. علف به بیابان نماند، سبزه به صحرا. زبان بسته ها یا تلف شدند از بی آبی یا به فروش رفتند برای گذران زندگی، به نصف قیمت. آتش زدیم به زندگی خودمان، از سر ناچاری.

محمدی در مقام نویسنده کتاب بعلاوه کوشیده تا تمرکزی ویژه بر روایت قصه اقشار خاص و آسیب پذیر اجتماعی مانند کولبران، معلولان، زنان سرپرست خانوار و... که زیر چتر حمایتی برکت قرار دارند، داشته باشد.

لحظه عبور، مرد من، تفنگ بادی، شما یک ... هستید و عطر عطش از جمله دیگر آثار این نویسنده است که پیش از باران برکت روانه بازار نشر شده است.

محموعه داستان باران برکت به وسیله انتشار طرحان در شمارگان 2 هزار نسخه و به بهای 45 هزار تومان به چاپ رسیده و در اختیار دوست داران کتاب قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1705

به "نزول باران برکت بر بازار کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزول باران برکت بر بازار کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید