همکاری اتحادیه تعاونی های صادرکننده با اتاق تعاون باعث پیشرفت و رونق تعاونی ها می گردد

به گزارش مجله فیروزی، سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در ملاقات با اعضای اتحادیه تعاونی های صادر کننده استان گفت: همکاری اتحادیه تعاونی های صادرکننده با اتاق تعاون باعث پیشرفت و رونق بخشی تعاونی ها می گردد.

همکاری اتحادیه تعاونی های صادرکننده با اتاق تعاون باعث پیشرفت و رونق تعاونی ها می گردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری در این ملاقات اتحادیه تعاونی ها را مکمل شرکت های تعاونی دانست و اضافه کرد: اتحادیه ها می توانند نواقص شرکت های تعاونی را مرتفع نمایند و با یکپارچه سازی و هماهنگی بین شرکت های تعاونی در رسته های مشابه باعث رونق و صادرات محصولات تعاونی ها به خارج از کشور شوند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد توضیح داد: در گذشته تمامی افرادی که در یک شرکت تعاونی عضو بودند با هر آورده ای، دارای یک حق رای بودند اما با وجود شرکت تعاونی های جدید افرادی که سرمایه کلان وارد شرکت می نمایند 51 درصد کرسی هئیت مدیره دارند و سهامداران خرد نیز می توانند تا 35 درصد در هیئت مدیره کرسی داشته باشند.

وی ادامه داد: با وجود این نوع از شرکت های تعاونی می توان از سرمایه های خرد نیز استفاده کرد و مردم را در پروژه های مختلف سهیم کرد.

تشکری با اشاره به اینکه ساخت مسکن کارگری به اتاق تعاون استان واگذار شده است، گفت: اتحادیه تعاونی ها می تواند در ساخت مسکن کارگری یاریگر اتاق تعاون باشد و نقش ایفا نماید.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بر همکاری اتاق تعاون با اتحادیه تاکید ورزید و گفت: با نگاه و مدیریت جدیدی که در اتاق تعاون استان به وجود آمده است امید داریم اتاق تعاون با قدرت در بخش تعاون فعالیت کند و با استفاده از خرد جمعی و پتانسیل تعاونی های استان صندلی اتاق را ارتقاء بخشند.

در انتها این نشست ظرفیت های حضور و نقش اتحادیه تعاونی های صادر نمایندگان استان در کشورهای دوست مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1148

به "همکاری اتحادیه تعاونی های صادرکننده با اتاق تعاون باعث پیشرفت و رونق تعاونی ها می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری اتحادیه تعاونی های صادرکننده با اتاق تعاون باعث پیشرفت و رونق تعاونی ها می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید