وضعیت پولی درمان در لایحه بودجه 98

به گزارش مجله فیروزی، معاون درمان وزارت بهداشت درباره وضعیت اعتبارات تحول در درمان در بودجه سال 1398، گفت: در زمینه ارائه منابع تحولی حوزه درمان مانند 10 درصد هدفمندی یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده در لایجه بودجه سال آینده مسئله ای وجود ندارد.

وضعیت پولی درمان در لایحه بودجه 98

دکتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با مجله فیروزی، با اشاره به بودجه درمان وزارت بهداشت در لایحه بودجه سال 1398، گفت: در حال حاضر لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی در حال آنالیز است. از طرفی باید بدانیم که بالاخره در این شرایط کشور، دولت در بودجه نویسی برای همه حوزه ها با محدودیت هایی روبرو خواهد بود.

وی اضافه کرد: به هر حال ما هم وزارتخانه ای هستیم که منابع مان به سازمان برنامه و بودجه وابسته است. مانند پول هایی که به بیمه ها ارائه می گردد. بر اساس شرایط مملکت تصمیماتی برای بودجه گرفته شده است و دولت هم بر اساس شرایط و میزان فروش نفت و محل مالیات کشور تصمیم گیری می نماید.

جان بابایی ادامه داد: البته وزارت بهداشت منابعی را هم در حوزه درمان از محل طرح تحول نظام سلامت دارد. مانند 10 درصد هدفمندی یارانه ها و یک درصد ارزش اضافه کرده که تقریبا در زمینه ارائه این منابع برای وزارت بهداشت در لایحه بودجه سال آینده مشکل جدی وجود ندارد.

وی گفت: بنابراین درباره منابع حوزه درمان که شامل بسته های تحولی است، خوشبختانه نهایت همکاری صورت گرفته و قول هایی هم داده اند که در مواردی که اعتبار کمتری پیش بینی شده، نهایت همکاری را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 7

به "وضعیت پولی درمان در لایحه بودجه 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت پولی درمان در لایحه بودجه 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید