وقتی جواهرات از کاسه توالت آلوده تر هستند

به گزارش مجله فیروزی، جواهرات فقط طی یک هفته استفاده می توانند تعداد زیادی میکروب تا 428 برابر میکروب های کاسه توالت را به خود جذب نمایند. هر روز دستان ما با اشیای فراوانی در تماس است که می توانند حامل باکتری و ویروس های های مضراز جمله کرونا ویروس باشند.

وقتی جواهرات از کاسه توالت آلوده تر هستند

کدام جواهر بیشترین باکتری را دارد؟

طی آزمایش معین شد، انگشتر تنها طی یک هفته استفاده، بیشتر انواع باکتری ها را به خود جذب می نماید. پنج نوع باکتری در این قطعه یافت شد. در مجموع 504 کلنی باکتری، یک کلنی قارچ و یک کلنی کپک سیاه روی حلقه بود.ساعت دومین قطعه از نظر آلودگی بود که چهار نوع باکتری در آن یافت شد. همچنین 485 کلنی باکتری در گوشواره ها هم کشف شد.

فرایند ساده 4 مرحله ای تمیز کردن جواهرات

مرحله 1

برای آغاز، چند قطره مایع شوینده را با آب گرم در ظرف پلاستیکی بزرگی که برای مسواک زدن مناسب باشد، مخلوط و جواهرات را به مدت 30 دقیقه در محلول خیس کنید.

مرحله 2

مسواک خود را بردارید، آن را در محلول قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که برس مسواک مرطوب شده است. سپس برس را به آرامی به اطراف جواهرات بمالید و مطمئن شوید که به تمام زاویه های آن رسیده است. آن را با آب سرد بشویید و به نحوی تمیز کنید که ذره ای کف و بقایای شوینده باقی نماند.

مرحله 3

بعد از این که آن را خوب شست وشو دادید. از پارچه نرم و خشک برای صیقل دادن جواهرات خود بهره ببرید و اگر احساس کردید هنوز کثیف است، یک محلول تمیز کننده جدید آماده و از یک پارچه جدید آغشته به محلول برای صیقل دادن هر قسمت از جواهرات بهره ببرید، این فرایند باید مرتب تکرار گردد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مرحله 4

در آخرین مرحله، آب را بجوشانید و با استفاده از یک موچین، جواهرات خود را با احتیاط و در فاصله ای ایمن از فواره آب که به نقطه جوش رسیده نگه دارید تا با رسیدن بخار به قطعه جواهر باکتری های سطح آن از بین برود.

منبع: همگردی
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1446

به "وقتی جواهرات از کاسه توالت آلوده تر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی جواهرات از کاسه توالت آلوده تر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید