کیانی: المپیکی شدنمان به یک تار مو وصل بود، تیم ملی فیلیپین به هیچ وجه ضعیف نبود

به گزارش مجله فیروزی، کارشناس بسکتبال کشورمان گفت: تیم ملی بسکتبال کشورمان در دیدار مقابل فیلیپین نمایش فوق العاده ای داشت و از آن طرف برد نیجریه در برابر چین باعث شد تا به المپیک صعود کنیم.

کیانی: المپیکی شدنمان به یک تار مو وصل بود، تیم ملی فیلیپین به هیچ وجه ضعیف نبود

قاسم کیانی کارشناس بسکتبال کشورمان در گفت وگو با ، در خصوص صعود تیم ملی به رقابت های المپیک توکیو گفت: تیم ملی بسکتبال کشورمان در دیدار مقابل فیلیپین نمایش فوق العاده ای داشت و از آن طرف برد نیجریه در برابر چین باعث شد تا به المپیک صعود کنیم.

او افزود: کادر فنی برای دیدار مقابل آنگولا و فیلیپین برنامه خوبی داشت، ما در بازی با تونس از لحظا روحی و روانی نتوانستیم به بازی ها برگردیم.

صعودمان به المپیک به یک تار مو بسته بود

کارشناس بسکتبال کشورمان ادامه داد: صعودمان به المپیک به یک تار مو بسته بود، کادر فنی و بازیکنان شب خوبی را سپری کردند، تیم فیلیپین هم برای باخت نیامده بود. از طرفی دیگر هم تونس بازی رو در رویش را برد و باعث شد انگیزه بازیکنان نیجریه برای بازی مقابل چین افزایش یابد.

مقابل تونس شرایط روحی خوبی نداشتیم

کیانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بسکتبال برای رقابت های المپیک باید چه برنامه هایی داشته باشد گفت: ما در مرحله اول و مقابل پورتوریکو باختیم که واقعا ناراحت شدیم. باخت در مقابل تونس هم اگر چه تیمی پایین تری نسبت به ما بود، اما در شرایط روحی خوبی قرار نداشتیم و به جز حدادی بازیکنان دیگر عملکرد خوبی نداشتند.

او افزود: چین تدارک زیادی برای این مسابقات دیده بود، آنها گروه آسانی هم داشتند، ولی بازهم نتوانستند صعود کنند و همین جاست که ارزش کار ملی پوشان ما معلوم می شود، شاید اگر از گروهمان بالاتر می رفتیم و به جمع 16 تیم هم می رسیدیم مثل امروز ارزش کارمان معلوم نبود.

کارشناس بسکتبال کشورمان ادامه داد: این نتایج و اتفاقات نشان می دهد که مسئولان باید خیلی بیشتر به فکر بسکتبال باشند و شرایطی بهتر از جام جهانی برای المپیک به وجود آورند. البته برای این رقابت ها هم آماده سازی خوب بود. فدراسیون برنامه ریزی بهتری انجام دهد، مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم بیشتر حمایت کنند.

کیانی کارشناس بسکتبال در ادامه بیان داشت: ما اگر قرار است مربی خارجی بیاوریم باید مفهوممان ار از خوب مشخص کنیم اگر منظور مربی تراز اول جهانی است باید ولاسکو والیبال را برای بسکتبال بیاوریم. این شدنی نیست و بار ها مثال های آن را زده ام.

هیچ کدام از 50 مربی برتر جهان با مبلغ یک میلیون دلار کار نمی کنند

او افزود: اگر بخواهیم مربی بیاوریم مانند (باورمن) نهایتا کاری را می کند که شاهین طبع انجام داد، اگر ما می خواهیم مربی خارجی بیاوریم باید بهترین باشد که نه وزارت ورزش تمکن آن را دارد و نه فدراسیون بسکتبال بنابراین باید با همین شرایط ادامه دهیم.

لیگی به تیم ملی کمک می کند که کیفیت بالایی داشته باشد

قاسم کیانی در پاسخ به سوالی درباره کیفیت لیگ ایران و کمک آن به بازیکنان و تیم ملی در آستانه المپیک بیان داشت: به شرایط لیگ ایران خیلی مطمئن نیستم، گفته اند قرار است 14، 15 تیم در مسابقات امسال شرکت کنند، اما تا زمان آغاز بازی ها هیچ چیز را نباید باور کرد. جدا از این با پخش شدن بهترین بازیکنان آن هم در 3، 4 تیم می توان گفت که اگر 15 تیم بیایند 10 تیم کیفیت نخواهند داشت.

او در انتها شرح داد: لیگی می تواند به تیم ملی کمک کند که کیفیت بالایی داشته باشد، پیشرفت کیفی است وباید فنی باشد. به نظرم دست اندر کاران باید لیگ را به گونه ای انجام دهند که فرصت بیشتری برای آماده سازی داشته باشیم، امروز وقت آن است که مسئولان سازمان لیگ برنامه ریزی بهتری امنجام دهند تا فرصت کافی برای برنامه ریزی های تیم ملی وجود داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 218

به "کیانی: المپیکی شدنمان به یک تار مو وصل بود، تیم ملی فیلیپین به هیچ وجه ضعیف نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیانی: المپیکی شدنمان به یک تار مو وصل بود، تیم ملی فیلیپین به هیچ وجه ضعیف نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید