گاردین: ترامپ بی ثبات و خطرناک است و روز به روز بدتر می گردد

به گزارش مجله فیروزی، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: روزنامه گاردین طی تحلیلی اشاره نمود که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به طور جدی، وحشتناک و خطرناک بی ثبات است و این حالت روز به روز بدتر می گردد.

گاردین: ترامپ بی ثبات و خطرناک است و روز به روز بدتر می گردد

گاردین در ادامه می نویسد: اکنون برای استیضاح بسیار دیر است و تنها امید ما برای کنار رفتن ترامپ صندوق های رای و انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است.

اگر نگاهی به گذشته بیندازیم می بینیم که مشکل اصلی ما در خصوص رسوایی شارپی کوشش ناشیانه ترامپ برای دستکاری نقشه هواشناسی ملی آمریکا یا حتی اقدام گستاخانه وی به وادار کردن این سازمان به دروغ گفتن به خاطر وی نبود.

ترامپ همچنین دیدار با نمایندگان طالبان را که قرار بود در کمپ دیوید برگزار گردد لغو کرد. این دیدار برای هفته ای که روز یازده سپتامبر در آن قرار داشت برنامه ریزی شده بود، اما ترامپ آن را با یک پیغام توئیتری لغو کرد.

آیا هیچ یک از این اقدامات از نظر شما حتی به اندکی منطقی به نظر می رسد؟ پیش از اینها، ترامپ سفری را که قرار بود به دانمارک انجام دهد به سبب مخالفت دانمارک با فروش سرزمین گرینلند به آمریکا لغو کرد. چه اتفاقی افتاد؟ چون گرینلند فروشی نیست، ترامپ سفری را که از ماه ها قبل برنامه ریزی شده بود لغو کرد.

ترامپ بارها به مقامات ارشد آمریکا گفته است آنالیز نمایند که چطور می توان با بمب هسته ای از رسیدن طوفان ها به خاک آمریکا جلوگیری کرد. وی معتقد است بازی های رایانه ای باعث تیراندازی به جمعیت در مکان های عمومی می گردد.. وی اعتقاد دارد که تغییرات آب و هوایی مسئله مهمی نیست.

ترامپ می گوید جنگ تجاری خوب و بردن آن آسان است. وی اصرار دارد مصرف نمایندگان چینی و نه آمریکایی تاوان تعرفه هایی که او برای واردات کالاهای چینی تعیین می نماید، می پردازند. او به کارخانه های آمریکایی دستور می دهد فعالیت در چین را متوقف نمایند.

ترامپ رئیس خزانه داری آمریکا را دشمن می داند. وی توئیت بیمارگونه یک کمدین را که ادعا می نماید بیل و هیلاری کلینتون مسئول خودکشی جفری اپستین مجرم جنسی هستند، بازنشر می نماید.

فکر می کنم ما باید با حقیقتی که هیچکس نمی خواهد به آن اذعا کند روبرو شویم. اکنون دیگر با یک مورد بزرگ نمایی یا خودشیفتگی مفرط روبرو نیستیم. اینطور نیست که ما صرفا با فردی که به طور غیر معمول تکبر دارد روبرو باشیم.

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به طور جدی، وحشتناک و خطرناک بی ثبات است و این حالت روز به روز بدتر می گردد.

حضور چنین فردی در کاخ سفید می تواند آسیب هایی به همراه داشته باشد.

چه باید کرد؟ می توانیم او را در انتخاباتی که 14 ماه دیگر برگزار می گردد با رای خود از قدرت کنار بزنیم. اما او می تواند تنها ظرف هفت و نیم ثانیه دنیا را از بین ببرد. همچنین این مسئله وجود دارد که آیا ترامپ به میل خود از قدرت استعفا خواهد داد یا خیر؟

آیا می توانید تصور کنید که او برای پیروزی در انتخابات تا چه حد پیش خواهد رفت؟ آیا او روسیه را به انجام کارهای کثیف بیشتر وا خواهد داشت؟ آیا به وزارت دادگستری دستور می دهد مخالفانش را بازداشت کند؟ فرمانی صادر می نماید تا بر اساس آن کسانی که در آمریکا متولد نشده اند اجازه رای دادن در انتخابات را نداشته باشند؟ یا جنگ دیگری شروع خواهد نمود؟

تا زمانی که دادگاه ها به ترامپ دستور دهند به اقدامات غیر قانونی خود برای باقی ماندن در سمت ریاست جمهوری خاتمه دهد، شاید انتخابات برگزار شده باشد. اگر هم این فرمان زودتر صادر گردد وی به راحتی دستور دادگاه ها را نادیده خواهد گرفت.

اکنون برای استیضاح ترامپ تقریبا خیلی دیر شده است. تاکنون هیچ رئیس جمهوری در آمریکا برکنار نشده است. نیکسون وقتی متوجه خطر برکناری شد، خودش استعفا داد. اما ترامپ زودتر از این اتفاق یک جنگ داخلی شروع خواهد نمود.

علاوه بر این، بی ثبات بودن جرمی نیست که بتوان بر اساس آن کسی را استیضاح کرد.

دو سیاستمدار جمهوری خواه که اعلام نموده اند در مرحله ابتدایی انتخابات و در رقابت های درون حزبی ترامپ را به چالش خواهند کشید، یک احتمال دیگر را هم مطرح نموده اند: متمم بیست و پنجم قانون اساسی.

بیل ولد فرماندار سابق ایالت ماساچوست به تازگی در یک پیغام توئیتری با هشتگ متمم بیست و پنجم نوشت ترامپ یک خطر تعیین و حاضر برای آمریکاست. جو والش نماینده سابق ایالت ایلینوی در کنگره نیز گفته است این متمم باید مورد آنالیز قرار گیرد.

ماه فوریه گذشته اندرو مک کابی معاون سابق و مدیر موقت فعلی دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) گفت: مقامات وزارت دادگستری آمریکا استفاده از متمم بیست و پنجم را آنالیز نموده اند.

این متمم که در سال 1967 تصویب شد، به معاون رئیس جمهور اجازه می دهد به عنوان رئیس جمهور موقت فعالیت کند، مشروط بر اینکه معاون رئیس جمهور و روسای وزارتخانه های دولتی (وزیران دولت) یا نهاد دیگری مانند کنگره بر اساس قوانین، رئیس جمهور را فاقد صلاحیت اعلام نمایند. ...

من متمم 25 را به طور کامل رد نمی کنم، اما تنها چیزی که می تواند پنس و اکثریت مردان ترامپ را بر آن دارد که پیش از اقدام وی علیه آنها، علیه وی اقدام نمایند ممکن است به اندازه ای وحشتناک باشد که آسیب ناشی از آن به آمریکا و دنیا بسیار فراتر از هر چیزی که ما تا امروز تصور نموده ایم باشد؛ بنابراین باید گفت: مراقب آنچه که آرزو می کنید باشید.

دعا کنید که ما به سلامت به 14 ماه آینده برسیم. پس از آن هر چه در توان دارید انجام دهید تا این مرد را از مسند قدرت کنار بزنید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 242

به "گاردین: ترامپ بی ثبات و خطرناک است و روز به روز بدتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: ترامپ بی ثبات و خطرناک است و روز به روز بدتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید