10 چیزی که فقط عاشقان سفر می دانند (قسمت دوم)

به گزارش مجله فیروزی، مطمئنا یک سری از افراد برای سفر کردن به دنیا آمده اند. در این مقاله با خبرنگاران همراه باشید تا ویژگی های شاخص این افراد را بیشتر بشناسید.

10 چیزی که فقط عاشقان سفر می دانند (قسمت دوم)

در قسمت اول از این مقاله به این مسئله اشاره کردیم که یک سری از گردشگران برای سفر و کسب تجربیات تازه زاده شده اند! این گونه افراد دوست دارند که دائما در حال سفر کردن باشند، منطقه ها و کشورهای تازه را ببینند، با افراد تازه آشنا شوند و تجربیاتی طلایی کسب کنند. این گونه افراد یک سری ویژگی و نشانه دارند و مواردی را بیش از بقیه می دانند و به آن احاطه دارند. این ویژگی ها به آن ها کمک می کند که دائما بدون دغدغه و مشکل در سفر باشند. در قسمت اول مقاله 4 مورد گفته شد و به بررسی آن ها پرداختیم. در این قسمت 6 مورد دیگر را بررسی خواهیم کرد.

5. آن ها با افراد غریبه همچون یک دوست برخورد می کنند!

در فکر این گونه افراد، غریبه ها دوستانی هستند که هنوز ملاقات نشده اند! این گونه افراد با انسان های غریبه ای که در سفر روبرو می شوند همچون یک دوست برخورد می کنند. از آنجایی که این افراد همواره به ملاقات کردن افراد تازه و آشنا شدن با آن ها مشتاق هستند، همواره برای دوستی با افراد تازه راهی پیدا خواهند کرد. افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند دوست دارند تا در جمع های غریبه وارد شوند، یخ جمع را به هر شکلی که می توانند بشکنند و سر صحبت را با افراد تازهی که پیش از این ملاقات نکرده بودند باز کنند. این ویژگی برای کسب تجربه در شناخت افراد مختلف کمک خواهد کرد و در زندگی روزمره این افراد هم مفید واقع خواهد شد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید با افراد تازهی در سفر آشنا شوید و اطلاعات و تجربیات را با یکدیگر به اشتراک بگذارید، پس شما یکی دیگر از نشانه های افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند را نیز دارید.

6. وقتی برای یک سفر آماده می شوند واقعا خشنود هستند!

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که از قبل برای سفر کردن برنامه نمی چینید و صبر می کنید تا برنامه سفر خودش اتفاق بیفتد! شاید هم از آن دسته گردشگرانی باشید که چیدن برنامه سفر خود را به محض خرید بلیط سفر شروع می کنند. اگر جزو دسته دوم هستید، یک عاشق واقعی سفر به حساب می آیید. افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند بر این باورند که پیش بینی برنامه های سفر، خود جزوی از لذت سفر است! این گونه افراد پیش از سفر خود شروع به مطالعه درباره مقصد مورد نظرشان می کنند. راهنمای سفر می خوانند و تا می توانند اطلاعات خود را از مقصد سفرشان بالا می برند و سپس شروع می کنند به چیدن یک برنامه فوق العاده برای سفر پیش رو و واقعا از این کار لذت می برند و این کار را بخشی از لذت سفر خود حساب می کنند!

7. آن ها از بیماری ها نمی ترسند!

در طول گذر زمان، یک بیماری خاص می تواند در بسکمک از مقاصد شاخص گردشگری به صورت مقطعی شیوع پیدا کند. کشور یا شهری ممکن است در مقطع خاصی آلوده به یک بیماری همچون وبا باشد! در چنین مواقعی معمولا بیشتر گردشگران به سفر به چنین نقطه ای فکر نمی کنند و آن را یک ریسک بزرگ می دانند. اما افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند چنین نیستند! آن ها بدون ترس ریسک می کنند و خطرات احتمالی را به جان می خرند و اجازه نمی دهند تا هیچ عاملی سد راه سفرشان شود.

بسکمک از این افراد در مواقع بحرانی به منطقه های خاص سفر کردند و پس از بازگشت از سفر خود به عنوان یکی از هیجان انگیزترین تجربیات خود یاد کرده اند!

8. آن ها در مورد جمع کردن وسایل سفر همه چیز می دانند!

افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند همواره در یک چشم به هم زدن وسایل سفر خود را مهیا می کنند! این افراد دیگر کاملا می دانند که برای سفر به چه مقصدی باید چه چیزهایی همراه خود ببرند. این دسته از افراد نیازی به مطالعه در این زمینه ندارند چرا که به واسطه تجربیات بسیار زیاد خود می دانند که برای چه سفری چه چیزی لازم است. این افراد معمولا سبک سفر می کنند و فقط وسایل ضروری را همراه خود می برند.

9. آن ها از جت لگ نمی ترسند!

این دسته از افراد معمولا با جت لگ مشکل خاصی ندارند! آن ها می دانند که در زمان پروازهای طولانی مدت باید دقیقا چه کارهایی را انجام دهند و هیچ وقت با این دسته از سفرها مسئله ای نخواهند داشت. افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند همواره ساعت خود را تنظیم می کنند و پس از پروازهای طولانی مدت همواره حواسشان به زمان خواهد بود و با توجه به زمان تازه برنامه خواب و خوراک خود را تنظیم می کنند.

اگر شما هم از آن دسته از گرداشگرانی هستید که به راحتی از پس جت لگ بر خواهید آمد، در نتیجه شما یکی دیگر از ویژگی ها و نشانه های افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند را دارید!

10. عطش آن ها برای سفر هیچ گاه تمام نخواهد شد!

بسکمک از این افراد دائما در حال سفر هستند و کاملا به سفر کردن اعتیاد پیدا کرده اند! بسکمک از آن ها به محض اتکام سفر فعلی، سفر بعدی را شروع خواهند کرد و همواره در حال سفر کردن هستند. شور و اشتیاق این افراد برای سفر کردن هیچ گاه تمام نخواهد شد و میل باطنی این افراد این است که همواره در حال سفر کردن باشند. این افراد بیشتر مواقع هنگامی که می خواهند با شخص دیگری در مورد تجربیات یا خاطرات خود سحبت کنند جمله خود را به صورت: هنگامی که من در [فلان شهر یا کشور] بودم، ... شروع خواهند کرد و این جمله هیچ گاه تمامی ندارد!

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که اشتیاقتان برای سفر کردن هیچ گاه تمام نخواهد شد و همواره عاشق سفر کردن هستید، شما هم برای سفر کردن به دنیا آمده اید. پس شروع کنید به کشف این کره خاکی و کسب تجارب فوق العاده و هرگز از آن دست بر ندارید!

نظر شما در مورد ویژگی ها و نشانه های افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده اند چیست؟ چند مورد از این ویژگی ها و نشانه ها را در خود دیدید؟ نظرات خود را با خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: کجارو / lifehack.org
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1772

به "10 چیزی که فقط عاشقان سفر می دانند (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 چیزی که فقط عاشقان سفر می دانند (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید