7 دوربین کانن EOS R که انتظار داریم در سال 2021 رونمایی شوند

به گزارش مجله فیروزی، اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که کانن قصد از 7 دوربین سری R در سال 2021 رونمایی کند. پیش بینی می گردد که این دوربین های جدید شامل یک دوربین با رزولوشن بسیار بالا در این سری و دیگر دوربین های حرفه ای این شرکت باشند.

7 دوربین کانن EOS R که انتظار داریم در سال 2021 رونمایی شوند

بعد از عرضه دوربین کانن EOS R شایعه هایی در رابطه با عرضه مدلی از این سری با سنسوری دارای رزولوشن 100 مگاپیکسل منتشر شدند. در واقع این شایعه ها عنوان می کردند که این دوربین با رزولوشن بالا نماینده و جایگزین دوربین کانن EOS 5DS در دوربین های بدون آینه سری R این شرکت خواهد بود.

علاوه بر این، شایعه هایی در رابطه با رونمایی از نماینده دوربین DSLR کانن EOS 1DX Mark III در خانواده سری R این شرکت مطرح شده اند. این شایعه ها همچنین نشان می دهند که کانن میخواهد از هر دوی این دوربین ها در سال آینده رونمایی کند.

علاوه بر این دو دوربین، اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که کانن میخواهد در سال آینده از جانشین دوربین کانن EOS RP، یک دوربین در سری R با سنسور APS-C و دو دوربین سینمایی در سال آینده رونمایی کند. با توجه به این شایعه ها در این مقاله قصد داریم که نگاهی به دوربین هایی داشته باشیم که کانن به احتمال زیاد در سال آینده از آن ها رونمایی خواهد نمود.

دوربین 90 مگاپیکسلی کانن EOS RS

اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که این دوربین در واقع نسخه با رزولوشن بالاتر دوربین کانن EOS R5 است. این اطلاعات همچنین نشان می دهند که این دوربین در واقع نسخه تکامل یافته از دوربین کانن EOS R5 از نظر رزولوشن سنسور است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده می توان گفت که دوربین کانن EOS RS به احتمال زیاد سنسوری 90 مگاپیکسلی خواهد داشت و هم اکنون در حال گذراندن تست های خود توسط عکاسان است.

به نظر می رسد که کانن تا به امروز پیروز نشده است که جلوی فاش شدن اطلاعات مربوط به این دوربین را بگیرد. همچنین بعضی از سایت های افشاکننده اطلاعات مدعی شده اند که این دوربین در واقع نسخه دیگری از کانن EOS R5 اما با سنسوری با رزولوشن دو برابری است و کانن در زمان توسعه آن قصد داشته تا قابلیت های عکاسی نسبت به فیلم برداری در این دوربین در اولویت قرار داشته باشند.

  • کانن میخواهد تا از دوربین EOS R5s با سنسور 90 مگاپیکسلی رونمایی کند

دوربین کانن EOS R1

با توجه به اینکه در سال 2021 شاهد برگزاری رویداد ورزشی المپیک در شهر توکیو خواهیم بود، به نظر می رسد که کانن قصد داشته باشد تا قبل از برگزاری این رویداد ورزشی دوربین بدون آینه حرفه ای را برای عکاسی ورزشی به بازار عرضه کند. اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که شرکت سونی هم میخواهد تا کار مشابهی را انجام دهد و دوربین A9S را در سال آینده به بازار عرضه کند.

  • دوربین کانن EOS R1 احتمالا با سیستم فوکوس جدید و شاتر گلوبال عرضه می گردد

جایگزین دوربین کانن EOS RP

به نظر می رسد که کانن میخواهد علاوه بر رونمایی از دوربین های گران قیمت در سری R، در سال آینده از جایگزین دوربین کانن EOS RP هم رونمایی کند. اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که به احتمال زیاد جایگزین دوربین کانن EOS RP در مقایسه با این دوربین قیمت کمتری را خواهد داشت.

برادر بزرگتر کانن EOS RP با نام احتمالی کانن EOS R Mark II

سایت Canon Rumors اعلام نموده است که هم اکنون فاصله زیادی از نظر قیمتی میان دوربین کانن EOS RP و دوربین کانن EOS R6 وجود دارد. با توجه به این موضوع کانن میخواهد تا دوربینی از سری R را با قیمتی میان این دو دوربین در سال آینده عرضه کند. این احتمال وجود دارد که نام این دوربین کانن EOS R Mark II باشد.

دوربین کانن EOS R7 با سنسور APS-C

با وجود اینکه در ابتدا رخ دادن این اتفاق در دوربین های سری R بعید به نظر می رسید، اما به نظر می رسد که این شرکت ژاپنی میخواهد تا از دوربینی با سنسور APS-C در سری R رونمایی کند. اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که نام این دوربین به احتمال زیاد کانن EOS R7 خواهد بود.

هنوز به صورت قطعی نمی توان گفت که آیا کانن در کنار رونمایی از این دوربین از لنز های جدید و کوچک تر RF هم رونمایی خواهد نمود یا نه. اما اگر این اتفاق بیفتد دوربین های بدون آینه سری M کانن به دوربین های اضافی در خانواده دوربین های بدون آینده این شرکت تبدیل خواهند شد.

  • کانن EOS R7 شاید دوربین بعدی کانن در سری دوربین های R باشد

دوربین های کانن EOS C50 و EOS C90

سال جاری شاهد رونمایی از دوربین کانن EOS C70 بودیم. در واقع این دوربین اولین دوربین از سری دوربین های سینمایی کانن بود که در آن از مانت لنز RF استفاده شده است. شایعه هایی وجود دارند که می گویند کانن میخواهد از دوربین های EOS C50 و EOS C90 با مانت لنز RF در نیمه اول سال 2021 رونمایی کند.

  • کانن احتمالا 16 لنز جدید RF در سال 2021 معرفی خواهد نمود

منبع: Digital Camera World

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1165

به "7 دوربین کانن EOS R که انتظار داریم در سال 2021 رونمایی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 دوربین کانن EOS R که انتظار داریم در سال 2021 رونمایی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید