آرایش مدیوم چیست و چه مراحلی دارد؟

به گزارش مجله فیروزی، آرایش مدیوم یکی از سبک های میانه رو در میک آپ به شمار می آید که به ویژه در سال های اخیر به یکی از ترندهای آرایشی محبوب و پرطرف دار بدل شده است. این سبک آرایشی مانند آرایش غلیظ بولد و سنگین نیست و از طرف دیگر مانند آرایش لایت هم چندان سبک و بی رنگ نیست و فرم چهره را تغییر می دهد. اما آرایش مدیوم چیست؟ چه نوع لوازم آرایشی برای این سبک آرایشی مناسب اند و چه مراحلی دارد؟ در این مطلب همراه ما باشید تا پاسخ سؤالاتتان را بگیرید.

آرایش مدیوم چیست و چه مراحلی دارد؟

آرایش مدیوم چیست چه تفاوتی با دیگر مدل های آرایش دارد؟

همان طور که از نامش مشخص است آرایش مدیوم سبکی بین آرایش غلیظ و آرایش لایت است. این سبک آرایش نه مانند آرایش غلیظ بولد و پررنگ است و نه مانند آرایش لایت سبک و مینیمال و ساده. در این نوع آرایش تمرکز اصلی بر پوشاندن میانه عیوب چهره و زاویه سازی است. در آرایش غلیظ فرم چهره فرد تغییرات زیادی می نماید و در آرایش لایت ساختار چهره کاملاً حفظ می گردد؛ اما این تغییرات در آرایش مدیوم میانه است؛ یعنی با تمرکز بر عیوب و نواقص چهره و استفاده از متدهای کانتورینگ چهره فرد تا حدی تغییر می نماید؛ اما در عین حال در این سبک میک آپ خبری از رنگ های بولد و شاین زیاد نیست.

آرایش مدیوم در سال های اخیر توانسته طرف داران بسیاری را پیدا کند و در گذر زمان آرایش های بولد و غلیظی مانند آرایش های خلیجی یا اسموکی جای خود را به آرایش مدیوم داده اند. در حال حاضر آرایش مدیوم عروس یکی از مدل های ترند آرایشی است و بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند مطابق با مد و ترندهای روز آرایششان حتی در روز عروسی هم مدیوم باشد. این آرایش برای موقعیت های بسیاری هم کاربرد دارد؛ چه بخواهید به یک مجلس رسمی بروید و چه در یک میهمانی محبت آمیز شرکت کنید آرایش مدیوم می تواند برایتان مناسب باشد.

انتخاب لوازم آرایش مناسب برای آرایش مدیوم

لوازم آرایشی که برای این سبک میک آپ استفاده می کنید باید بر اساس اصول آرایش مدیوم انتخاب شوند؛ یعنی نه آن چنان سبک و بی رنگ باشند که همچون آرایش لایت نامحسوس به نظر برسند و نه آن قدر سنگین و رنگارنگ باشند که مانند آرایش غلیظ بیش از حد محسوس باشند و جلب توجه نمایند. در این بخش از مطلب برترین لوازم آرایشی برای آرایش مدیوم را آنالیز خواهیم کرد.

برترین نوع کرم پودر برای آرایش مدیوم چیست؟

برای این سبک آرایش باید از کرم پودرهای مدیوم بهره ببرید. کرم پودرهای مدیوم کرم پودرهایی هستند که پوشانندگی میانه ایجاد می نمایند و ضمن پوشاندن عیوب جزئی صورت مانند اسکارهای خفیف آکنه و لک های پوستی جلوه ای شاداب و یکدست به صورت شما می دهند بدون این که سنگین به نظر برسند. این نوع کرم پودرها با برچسب medium coverage عرضه می شوند و اندازه پیگمنت در این نوع کرم پودرها در حد میانه است. در آرایش مدیوم حتماً باید رنگ کرم پودری که انتخاب می کنید هماهنگ با تناژ پوستتان باشد. برای انتخاب درست کرم پودر می توانید مطلب 3 مرحله مهم و ساده برای انتخاب برترین کرم پودر را مطالعه کنید.

برترین کانسیلر برای آرایش مدیوم

کانسیلر یکی از بخش های مهم آرایش مدیوم است چرا که پوشش نواقص صورت زاویه سازی و کانتورینگ در آرایش مدیوم اهمیت زیادی دارد. برای پوشاندن نواقص صورت مانند لک و جای جوش باید از کانسیلر هماهنگ با رنگ پوستتان بهره ببرید. برای خطوط روشن در کانتورینگ از کانسیلر یا هایلایتری بهره ببرید که تقریباً دو درجه از کرم پودرتان روشن تر باشد. در آرایش مدیوم زاویه سازی باید کمی محسوس باشد اما باز هم چهره از حالت نچرال خارج نگردد؛ بنابراین کانسیلری که برای بخش های تیره کانتورنیگ استفاده می کنید بهتر است دو تا سه درجه تیره تر از رنگ کرم پودرتان باشد. در بخش های بعدی مطلب در مورد زاویه سازی و کانتورینگ در آرایش مدیوم شرحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

برای انتخاب کانسیلر مناسب برای آرایش مدیوم باید پوست گرم و سرد را هم مدنظر قرار دهید. برای مثال اگر پوست شما گرم است، بهتر است رنگ کانتور هم گرم تر باشد تا صورت شما را شاداب تر نشان دهد. اگر هم پوست شما سرد است، کانتورهایی با رنگ سرد بهتر و مناسب تر هستند. برای تشخیص گرمی یا سردی پوست کافی است خود را درون آیینه ببینید؛ اگر رنگ پوست بیشتر به زردی تمایل داشت، پوست گرم است؛ اما اگر این رنگ مایل به صورتی بود، پوست سرد است.

بهتر است در این سبک آرایشی از کانسیلرهایی بهره ببرید که بیش از حد مات نباشند؛ زیرا فرمولاسیون مات یک کانسیلر می تواند روی لک ها و بافت خشک تأکید بیشتری کند و جلوه آن ها را بیشتر کند.

رژگونه مناسب برای آرایش مدیوم

رژگونه در آرایش مدیوم نباید بولد باشد و تنها کافی است جلوه ای ملایم به چهره شما بدهد. به همین علت در این نوع آرایش بهتر است از انتخاب رژگونه های بولد و خیلی پررنگ اجتناب کنید و به جای آن به سراغ رنگ های ملایمی مانند صورتی، هلویی، گلبهی و مسی بروید.

رژ لب مناسب برای آرایش مدیوم چیست؟

رژ لب در آرایش مدیوم اهمیت زیادی دارد؛ اما برترین رژ لب برای آرایش مدیوم چیست؟ در آرایش لایت به سراغ رژ لب های کم رنگ با رنگ های نچرال می رویم و در آرایش غلیظ رژ لب هایی با رنگ های بولد یا شاینی انتخاب می شوند، برای انتخاب رژ لب در آرایش مدیوم بین این دو سبک عمل می کنیم و رژ لب هایی را انتخاب می کنیم که نه چندان بولد و نه چندان ملایم باشند. در این آرایش بهتر است به سراغ رژ لب های جامد و مات بروید. برترین رنگ رژ لب برای آرایش مدیوم عبارت است از رنگ های گوشتی، هلویی، گلبهی، نارنجی سیر، صورتی روشن و قهوه ای روشن؛ البته در آرایش مدیوم از تینت لب هم می توانید به جای رژ لب بهره ببرید.

سایه چشم مناسب برای آرایش مدیوم

آرایش چشم در میک آپ مدیوم غلیظ نیست؛ بنابراین باید پالت رنگ های بسیار تیره یا بولد مانند مشکی، قرمز، آبی، سبز، بنفش و… را کنار بگذارید. اگر دوست دارید از سایه های گلیتری و شاین بهره ببرید بهتر است به سراغ سایه هایی بروید که اندازه شاین و گلیتر آن ها در حد متعادل باشد. رنگ های گرمی که قابلیت محوشدن را دارند و می توانند به چشمانتان فرم بدهند برای آرایش مدیوم عالی اند؛ رنگ هایی مانند هلویی، رز گلد و آجری.

مراحل انجام آرایش مدیوم چیست؟

در بخش قبلی لوازم آرایشی مناسب برای آرایش مدیوم را برایتان شرح دادیم، اما مراحل انجام آرایش مدیوم چیست؟ برای این که یک آرایش مدیوم مجذوب کننده و حرفه ای داشته باشید می توانید این 7 مرحله کاربردی را دنبال کنید.

1. زیرسازی آرایش مدیوم

زیرسازی آرایش در تمامی سبک های میک آپ اهمیت زیادی دارد؛ اگر زیرسازی آرایش را درست انجام بدهید مواد آرایشی بهتر روی صورتتان می نشینند و آرایشتان در عین زیبایی جلوه طبیعی تری خواهد داشت. با کیکی شدن کرم پودر و ماسیدن مواد آرایشی روی صورتتان نمی توانید آرایش مدیوم مناسبی داشته باشید. برای زیرسازی آرایش مدیوم ابتدا صورتتان را پاک سازی و لایه برداری کنید. در مرحله بعدی از مرطوب نماینده و تونر بهره ببرید. برای آرایش روزانه ضدآفتاب را نباید فراموش کنید. می توانید به جای مرطوب نماینده های معمولی از ضدآفتاب های مرطوب نماینده بهره ببرید؛ بنابراین در هنگام انتخاب و خرید کرم ضدآفتاب می توانید به سراغ محصولاتی بروید که حاوی مرطوب نماینده هستند.

پس از مرطوب کردن پوست صورت و استفاده از کرم پودر از یک پرایمر مناسب برای پوست صورتتان بهره ببرید. پرایمر هم باعث می گردد مواد آرایشی بهتر جذب پوستتان گردد و هم ماندگاری آرایشتان را افزایش خواهد داد. بعضی از نواقص صورت مانند منافذ باز صورت با استفاده از پرایمر مناسب تا حد قابل قبولی برطرف می شوند. در گام بعدی کرم پودر مناسب برای آرایش مدیوم را با بیوتی بلندر، برس آرایشی یا با استفاده از انگشت به صورتتان بزنید. با مطالعه راهنمای گام به گام زیرسازی آرایش می توانید یک زیرسازی حرفه ای و تمیز برای آرایشتان داشته باشید.

2. زاویه سازی و کانتورینگ صورت

زاویه سازی یکی از مهم ترین مراحل آرایش مدیوم است؛ در واقع این مرحله آرایش مدیوم را از آرایش لایت متمایز می نماید. در زاویه سازی با استفاده از ابزار کانتورینگ زوایای و نواقص صورت اصلاح می گردد؛ به عنوان مثال اگر صورتتان بیش از حد توپر است با زاویه سازی مناسب می توانید زیر گونه ها را خالی تر و خط زیر گونه هایتان را محسوس تر نشان دهید. اگر چانه کوچکی دارید می توانید با کانتورینگ آن را برجسته تر نشان دهید. بعلاوه زاویه سازی درست صورت می تواند بخش هایی از صورت مانند گونه، چشم ها و غبغب را لیفت کند.

برای کانتورینگ و زاویه سازی مناسب باید آرایش مناسب با فرم صورت خودتان را بشناسید، بر حسب این که صورتتان فرم بیضی، قلبی، گرد، مربعی یا الماسی است می توانید نحوه کانتورینگ و زاویه سازی صورتتان را مشخص کنید. در آرایش مدیوم باید این نکته را به خاطر داشته باشید که خطوط کانتور در صورتتان نباید مانند آرایش غلیظ اغراق آمیز به نظر برسد؛ بنابراین همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد کانسیلرهای تیره و روشنی که برای آرایش مدیوم انتخاب می کنید نباید تفاوت بسیار زیادی با رنگ پوستتان داشته باشند و در آخر هم خطوط کانتورینگ باید به خوبی محو شوند. برای این که زاویه سازی صورتتان را به طور حرفه ای انجام دهید راهنمای جامع کانتور بینی و صورت را مطالعه کنید.

3. زیرسازی چشم

برای این که چشمان شاداب تری داشته باشید بهتر است پیش از آرایش و در مرحله زیرسازی اولیه از پچ زیر چشم یا سرم دور چشم بهره ببرید تا چشمانتان را احیا کنید. هر چه چشم ها شاداب تر به نظر برسند آرایش زیباتری خواهید داشت. بعلاوه می توانید از دو عدد چای کیسه ای یا دو حلقه خیار بهره ببرید به این صورت که چای های کیسه ای یا حلقه های خیار را در یخچال قرار دهید تا خنک شوند سپس چشمانتان را ببندید آن ها را برای چند دقیقه روی پلک هایتان قرار دهید. پس از احیای چشم ها می توانید از پرایمر چشم بهره ببرید تا چشمانتان برای جذب مواد آرایشی آماده باشد. برای زیرسازی چشم ها در آرایش مدیوم باید از کانسیلر دور چشم بهره ببرید. در این سبک آرایشی کانسیلر باید تنها تیرگی ها را پوشش دهد و کاوری متعادل جهت نشستن سایه روی پلک ایجاد کند؛ بنابراین کانسیلری که انتخاب می کنید بهتر است یک یا دو درجه از رنگ پوست تان روشن تر باشد.

4. آرایش چشم و ابرو

پس از زیرسازی چشم ها نوبت به آرایش چشم ها می رسد. همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد در آرایش مدیوم تمرکز اصلی بر اصلاح نواقص صورت است؛ بنابراین سبکی که برای آرایش چشمانتان انتخاب می کنید باید با فرم چشمان شما هماهنگ باشد؛ آرایش چشم پف دار، آرایش چشمان ریز و… هر کدام اصولی دارند که با رعایت آن ها می توانید چشمان مجذوب کننده تری داشته باشید. به خاطر داشته باشید که آرایش چشم در سبک میک آپ مدیوم غلیظ نیست؛ بنابراین از سایه هایی بهره ببرید که برای این سبک آرایشی مناسب اند؛ در بخش قبل در مورد انتخاب برترین سایه برای آرایش مدیوم شرحاتی را ارائه نموده ایم. پس از سایه زدن آن را با برس مناسب به خوبی فید کنید تا خطوط سایه روی چشم چندان محسوس نباشد.

پس از زدن سایه چشم می توانید به سراغ استفاده از فرمژه بروید و پس از آن خط چشم بکشید. خط چشم در آرایش مدیوم نباید بیش از حد کلفت و محسوس باشد؛ تنها یک خط چشم نازک هماهنگ با فرم چشمانتان در این سبک آرایشی کفایت می نماید. پس از کشیدن خط چشم می توانید ریمل بزنید و اگر برای موقعیت های خاصی مانند میهمانی های رسمی آرایش می کنید می توانید در این مرحله از مژه مصنوعی بهره ببرید. در آرایش مدیوم عروس هم در این مرحله از مژه مصنوعی استفاده می گردد. توجه داشته باشید که با توجه به اصول آرایش مدیوم مژه مصنوعی که استفاده می کنید نباید بیش از حد پر یا بلند باشد تا روی پلک هایتان طبیعی به نظر برسد.

پس از آرایش چشم می توانید بخش های خالی ابروهایتان را با سایه یا مداد ابرو پر کنید یا ابروهایتان را لیفت کنید تا آرایش مجذوب کننده تر و بی نقص تری داشته باشید.

5. آرایش گونه

در این مرحله از آرایش مدیوم باید از رژگونه های مناسب برای این سبک آرایشی بهره ببرید. در زدن رژگونه زیاده روی نکنید و آن را تا حدی فید کنید چرا که قرار نیست رژگونه در آرایش مدیوم چندان بولد به نظر برسد؛ البته این نکته را هم باید در نظر باشید که اگر کمتر از حد مورد احتیاج رژگونه بزنید آرایشتان مانند آرایش لایت بی رنگ خواهد بود. برای استفاده از رژگونه متناسب با فرم صورت عمل کنید.

6. آرایش لب

پیش از آرایش لب ها در میک آپ مدیوم لب هایتان را لایه برداری و آبرسانی کنید؛ با انجام این کار لب هایتان پوسته پوسته نمی گردد و ماندگاری رژ لبتان هم بیشتر خواهد شد. همان طور که در بخش قبلی مطلب به آن اشاره شد رنگ های ملایمی مانند رنگ های گوشتی، صورتی، هلویی، گلبهی و مسی برای آرایش مدیوم مناسب اند؛ با این حال پیش از انتخاب رنگ رژ لب به رنگ پوستتان هم توجه کنید. مطالعه مطلب در مورد انتخاب برترین رژ لب بر اساس رنگ پوست به شما یاری می نماید تا آرایش لب مجذوب کننده تری داشته باشید.

7. فیکس کردن آرایش

مانند بسیاری از سبک های آرایشی آخرین مرحله از آرایش مدیوم استفاده از فیکساتور است. پس از این که زیرسازی آرایش را به خوبی انجام دادید و کانتورینگ، آرایش لب ها و چشم هایتان را به انتها رساندید با استفاده از فیکساتور می توانید آرایشتان را به خوبی تثبیت کنید. شما می توانید از اسپری فیکس آرایشی یا پودر فیکس به عنوان فیکساتور بهره ببرید تا آرایشتان ماندگاری بیشتری داشته باشد.

و در انتها

سبک آرایشی پرطرف دار و ترند مدیوم در وهله اول بر برطرف و اصلاح نواقص صورت تأکید دارد؛ این سبک آرایش نه مانند آرایش غلیظ بولد و سنگین است و نه مثل آرایش لایت نامحسوس. در این سبک آرایشی با برطرف نواقص و زاویه سازی ساختار صورت تا حدی تغییر می نماید؛ بنابراین این نوع آرایش هم برای آرایش روزانه مناسب است و هم این که می توانید این سبک آرایشی را برای شرکت در مجالس و میهمانی ها امتحان کنید. بار دیگر تأکید می کنیم که انتخاب و خرید لوازم آرایشی مناسب برای آرایش مدیوم اهمیت زیادی دارد و در انتخاب این لوازم آرایشی بایستی نوع و رنگ پوست و نوع نواقص پوستی هم مد نظر قرار گیرد.

برای این که انواع مدل آرایش مدیوم را ببنید و بهتر با این سبک آرایشی آشنا شوید می توانید در شبکه های اجتماعی مانند پینترست و اینستاگرام هشتگ medium-makeup را سرچ کنید.

منابع: bebeautiful, instyle, hellolovelykc, myglamm

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1403 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 2132

به "آرایش مدیوم چیست و چه مراحلی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرایش مدیوم چیست و چه مراحلی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید