ابراز خرسندی شکری از آخرین تحولات فرایند آشتی با قطر

به گزارش مجله فیروزی، وزیر خارجه مصر فاش کرد، اجرای توافق العلا و اقداماتی که مصر و قطر در پیش گرفتند، به خوبی پیش می فرایند.

ابراز خرسندی شکری از آخرین تحولات فرایند آشتی با قطر

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در مصاحبه ای تلفنی با شبکه ماهواره ای ام بی سی مصر با اشاره به اینکه اجرای توافق العلا و اقداماتی که مصر و قطر در پیش گرفتند، به خوبی پیش می فرایند، اظهار کرد: کمیته مسؤول اجرای توافق العلا به صورت دوره ای در دو سطح سیاسی و حقوقی نشست برگزار می نماید و قرار است یک نشست نیز ظرف چند روز آینده برگزار گردد.

وزیر خارجه مصر با تاکید بر اینکه کشورش به دنبال این است که روابط میان دو ملت مصر و قطر دچار هیچ گونه تنشی نگردد، گفت: امیدواریم بیانیه العلا به شکل کامل از طرف قطر اجرا گردد تا فرصت های بیشتری برای ازسرگیری روابط عادی میان قاهره و دوحه ایجاد شوند، تا این لحظه تمامی نشانه ها مثبت بوده و در راستای منافع دو کشور قرار داشته اند.

شکری اضافه کرد: مصر به تمامی تعهدات خود در بیانیه العلا عمل نموده و قطر نیز بعضی از تعهدات خود را اجرا نموده است، ما در نشست آینده میان هیئت های دو کشور نیز بر پایبندی خود به آنچه در توافق العلا آمده تاکید خواهیم کرد.

عربستان، امارات، بحرین و مصر ژانویه گذشته در نشستی در عربستان با ازسرگیری روابط خود با قطر توافق کردند.

در بیانیه پایانی نشست العلا نیز بر وحدت و همبستگی اعضای شورای همکاری خلیج فارس و پشتیبانی این کشورها از یکدیگر در برابر تهدیدها و دخالت ها تاکید شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1478

به "ابراز خرسندی شکری از آخرین تحولات فرایند آشتی با قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز خرسندی شکری از آخرین تحولات فرایند آشتی با قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید