بازگشایی بخش شمالی پلاسکو

به گزارش مجله فیروزی، تهران (پانا) - شهردار منطقه 12 از افتتاح بخش شمالی پلاسکو در 15 بهمن ماه خبر داد.

بازگشایی بخش شمالی پلاسکو

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12،علی محمد سعادتی در این باره گفت: بخش شاقتصادی پاساژ پلاسکو با همکمک کسبه، تلاش های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مجموعه مدیریت شهری، فردا، 15 بهمن ماه، دوباره بازگشایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کار مقاوم سازی و ایمن سازی بخش شاقتصادی ساختمان تمام و مغازه ها تکمیل شده، حتی دکور و تجهیزات و اجناس را به آنجا منتقل کرده اند، بیان کرد: عملاً قسمت شاقتصادی پلاسکو که بیش از نیمی از کسبه در آنجا مستقر بودند، اکنون آماده بهره برداری است که بناست در تاریخ فرخنده میلاد بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) بازگشایی شود و ان شاءالله به برکت این روز بزرگ، شاهد رونق و پویایی برای شهفرایندان و کسبه خواهد بود.

وی ضمن یادآوری این نکته که پروانه ساختمانی صادرشده شورای عالی شهرسازی مربوط به بخش جنوبی بوده است، در مورد عملیات ساخت ساختمان جدید پلاسکو نیز تشریح کرد: خوشبختانه این عملیات با همتی که همکارانمان در بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران داشتند و همراهی کسبه، به نقاط خوبی رسیده، پروژه فرایند روبه روشدی داشته که ان شاءالله در بازه زمانی اعلام شده قبلی، این ساختمان بتواند شاهد حضور مجدد کسبه باشد و با رونق بخشیدن به این موقعیت، روزهای خوبی برای پلاسکو تکرار شود.

شهردار قلب طهران با بیان این که خط مشی ما در شهرداری تهران، توجه به شرایط خاص پروژه و ایفای مسؤولیت اجتماعی مان، به منظور ترمیم آسیب های اقتصادی کسبه، در عین حال رعایت کامل مقررات بوده، اضافه نمود: تأکید ما همواره از ابتدای این پروژه این بوده که هم باید به تسریع پروژه کمک کنیم تلخی حادثه روی داده برای ساختمان پلاسکو کم رنگ تر شود، هم مدار کار، کاملاً منطبق با قوانین و ضوابط باشد که خوشبختانه این رخ داد و این پروژه توانست مصوبه شورای عالی شهرسازی را با رعایت کلیه مفاد فنی، ایمنی و حقوقی کسب کند.

وی ساخت پلاسکو زیر نظر مهندسان ایرانی و با استفاده از اقلام و تجهیزات تولید داخل را افتخار مهندسی داخلی نامید و اضافه نمود: اکنون این ساختمان به لحاظ استاندارد و ایمنی در بالاترین سطح قرار گرفته است.

ساختمان پلاسکو در ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول واقع شده و به گفته کارشناسان، در ساختمان جدید در حال تأسیس، 5 طبقه زیرزمین و 15 طبقه روی زمین ساخته شده که برای مقاوم سازی و ایمن سازی آن، اقداماتی نظیر افزایش ورودی و خروجی ها، تقویت سازه های ستون ها و... توسط متخصصان و مشاوران مجرب اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1289

به "بازگشایی بخش شمالی پلاسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی بخش شمالی پلاسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید