جزییات طرح ترافیک تهران در زمان بازگشایی مدارس

به گزارش مجله فیروزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران جزییات تغییر زمان مجدد اجرای طرح ترافیک همزمان با بازگشایی کامل مدارس مرکز را گفت.

جزییات طرح ترافیک تهران در زمان بازگشایی مدارس

به گزارش ایرنا، سید مجتبی شفیعی در مورد تغییر مکرر ساعات طرح ترافیک افزود: شرایط کرونا اقتضا می کرد که به علت محدودیت های مختلف، برنامه ریزی این ساعات در اختیار ستاد کرونا قرار گیرد و ملاحظات مربوط به حوزه سلامت نسبت به حوزه ترافیک اولویت داشت و بر همین اساس، هر تغییری برای حفظ سلامت مردم اعمال می شد.

شفیعی اظهارداشت: به تازگی در شورای ترافیک تهران، مصوب شد که با توجه به تصمیم مربوط به بازگشایی مدارس و برطرف دیگر محدودیت ها، در مرحله نخست که هنوز بازگشایی مدارس اعلام نشده در زمان اجرای طرح ترافیک یک ساعت به صبح و یک ساعت به عصر اضافه گردد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران ساعت کنونی اجرای طرح ترافیک را از 7:30 تا 17 گفت و گفت: بعلاوه مصوب شد که همزمان با بازگشایی کامل مدارس از اول آذر ماه، ساعت اجرای طرح ترافیک را در نیمه دوم سال از 6:30 تا 18 و در نیمه نخست سال از 6:30 تا 19 تغییر دهیم.

لغو محدودیت تردد شبانه

شفیعی در مورد نتیجه طولانی تر شدن ساعت طرح ترافیک در کنار محدودیت تردد شبانه برای افرادی که امکان تردد در مراکز شهر را از دست می دهند، گفت: با پیشنهاد لغو محدودیت شبانه بخشی از حجم تردد عصر به پیک شب منتقل می گردد و به نظر به زودی این طرح باید اجرا گردد.

به گفته وی همه اعضا شورای ترافیک بر لغو محدودیت تردد شبانه مصر هستند چرا که این محدودیت کارکرد چندانی در حوزه سلامت و ترافیک ندارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران به بررسی سفر های درون شهری مرکز اشاره نمود و گفت: این بررسی نشان می دهد که در حدود 20 درصد سفر ها غیر ضروری بوده و پیک تردد های عصرگاهی یکی برای بازگشت به خانه و دیگری شروع سفر های نو است.

شفیعی افزود: این سفر های غیر ضروری، با اعمال محدودیت های نو با کاهش بسیار به نزدیک صفر رسید، اکنون در داخل محدوده، 20 درصد و در خارج از محدوده، 10 درصد کاهش سفر می بینیم در حالی که رشد تقاضا در حمل و نقل عمومی پنج درصد است و نشان می دهد که کل این جمعیت به استفاده از حمل و نقل عمومی منتقل نشده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: به نظر می رسد با توجه به امکانات موجود، راهی غیر از تغییر ساعات طرح ترافیک نداریم، اگر بتوانیم روش مدیریت را تغییر دهیم یا از تکنولوژی های نو استفاده کنیم، ممکن است در مجموع رویکرد تغییر کند.

وی تاکید نمود: این نوع اعمال طرح ترافیک کنونی، از نسل های نو مدیریت ترافیک است و اجرای سیستم قدیمی حدود سه سال قبل علاوه بر کارکرد ضعیف به دور از عدالت اجتماعی هم بود.

شفیعی در مورد اینکه آیا محتمل است سال آینده طرح ترافیک در تهران با مدل نوی اجرا گردد، افزود: در حال کارشناسی روی این موضوع هستیم، اما هنوز در حدی نیست که بتوان گفت.

منبع: فرارو
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1733

به "جزییات طرح ترافیک تهران در زمان بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات طرح ترافیک تهران در زمان بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید