ملاقات سفیر ژاپن در ایران با شهردار تهران، زاکانی: خواهان استفاده از تجارب بزرگ ژاپن در بحث زلزله و تکنولوژی هستیم

به گزارش مجله فیروزی، شهردار تهران گفت: پس از انقلاب اسلامی دوران سختی را تا امروز پشت سر گذاشتیم اما اکنون در آستانه جهش بزرگ در ابعاد مختلف هستیم؛ یکی از نمودهای آن در مدیریت شهری و شهر بزرگ تهران است.

ملاقات سفیر ژاپن در ایران با شهردار تهران، زاکانی: خواهان استفاده از تجارب بزرگ ژاپن در بحث زلزله و تکنولوژی هستیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زاکانی، شهردار تهران روز سه شنبه 2 آذر، میزبان آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در ایران بود و با وی ملاقات و گفت و گو کرد.

شهردار تهران در این ملاقات با بیان اینکه امیدواریم این ملاقات منشا همکاری های مشترک و جدی قرار بگیرد، گفت: پس از انقلاب اسلامی دوران سختی را تا امروز پشت سر گذاشتیم اما اکنون در آستانه جهش بزرگ در ابعاد مختلف هستیم؛ یکی از نمودهای آن در مدیریت شهری و شهر بزرگ تهران است.

وی بیان نمود: در گذشته تجارب خوبی در رابطه با همکاری شهرداری تهران و سازمان جایکا در ژاپن در حوزه مدیریت بحران داشتیم و امیدوار هستیم که نشست امروز منجر به همکاری در موضوعاتی مانند حمل و نقل، محیط زیست، پسماند و دیگر حوزه ها که به ایمنی تهران ارتباط دارد گردد.

زاکانی اضافه کرد: بعلاوه ما خواهان استفاده از تجارب بزرگ ژاپن در بحث زلزله و تکنولوژی هستیم.

وی با ارائه پیشنهاد خواهرخواندگی بین تهران و توکیو بیان نمود: این هماهنگی و پیوست مداوم بین دو مرکز امکانی را برای ما فراهم می نماید که به برترین نحو از تجارب یکدیگر استفاده کنیم و در نهایت به نفع هر دو کشور باشد.

شهردار تهران بعلاوه با دعوت از شهردار توکیو که برای سفر به تهران گفت: پیشنهاد می کنم کارگروه مشترکی بین نمایندگان شهرداری تهران و توکیو تشکیل گردد تا سطح روابط را از مقام تعارفات به دستاوردهای عملی برسانند.

وی در پایان از حسن نظر دولتمردان ژاپن در موضوع کرونا و اختصاص واکسن کرونا برای ملت ایران تشکر کرد.

در ادامه سفیر ژاپن آیکاوا کازوتوشی ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای شهردار تهران گفت: مدیریت شهر بزرگ تهران بسیار سخت و سخت است.

وی ضمن تشکر از دعوت شهردار توکیو برای سفر به تهران بیان نمود: هر چند کرونا سفر کردن را سخت نموده اما امیدوارم شما هم به ژاپن تشریف بیاورید و همکاری های بیشتر صورت بپذیرد.

سفیر ژاپن در ادامه با اشاره به سختی برگزاری المپیک در شرایط کرونا گفت: ایران در رقابت های المپیک سال جاری خوش درخشید و مدال های طلای زیادی گرفت و حتی در والیبال بر ژاپن پیروز شد. در ایرانی ها در ژاپن خوب رفتار کردند و مردم ژاپن تیم ایران را خوب بر شمرده اند.

کازوتوشی با اشاره به همکاری بین ایران و ژاپن گفت: بعضی از مسائلی که شهرهای بزرگ دارند به هم شبیه هستند. این که توکیو برای حل مسائل مسائل ناشی از کرونا چه اقداماتی انجام داد را با تهران به اشتراک خواهیم گذاشت. بعلاوه در موضوعات آلودگی هوا و زلزله نیز قابلیت همکاری و تبادل تجربیات بین دو کشور وجود دارد.

وی در ادامه بیان نمود: پیش از شهر تهران و ژاپن طرح دفع زباله در مرحله اول اجرا کردند و امیدواریم طرح تازه را برای تهران آماده کنیم. بعلاوه دولت ژاپن با UNDP با هم در موضوعات مختلف از جمله دفع زباله با هم همکاری می نمایند.

سفیر ژاپن با تاکید بر اهمیت موضوع بازیافت برای محیط زیست و تمایل این کشور به همکاری در این حوزه بیان نمود: بحث دستگاه اتوماتیک (RVM) برای بازیافت بطری پلاستیکی را از گذشته در دستور کار قرار دادیم و 18 دستگاه را به شهرداری تهران اهدا نموده بودیم و به زودی 33 دستگاه دیگر اهدا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1808

به "ملاقات سفیر ژاپن در ایران با شهردار تهران، زاکانی: خواهان استفاده از تجارب بزرگ ژاپن در بحث زلزله و تکنولوژی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات سفیر ژاپن در ایران با شهردار تهران، زاکانی: خواهان استفاده از تجارب بزرگ ژاپن در بحث زلزله و تکنولوژی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید