جنایت فجیع یک ورزشکار؛ قتل همسر باردار

به گزارش مجله فیروزی، به پرونده جنایی یک بوکسور اهل پورتوریکو که در بازی های المپیک 2012 لندن شرکت نموده بود، اتهام دیگری اضافه شده است. فلیکس وردخو، روز پنجشنبه به حمل غیرقانونی سلاح گرم هم متهم شد. در پرونده او، اتهامات دیگری شامل آدم ربایی و ماشین دزدی و ارتباط با قتل بی رحمانه دوست دخترش هم وجود دارد.

جنایت فجیع یک ورزشکار؛ قتل همسر باردار

فلیکس وردخو به همراه با همدست خود لوئیس آنتونیو کادیز-مارتینز، به قتل دوست دختر وردخو متهم هستند. گفته شده است که کادیز مارتینز درازای دریافت پول، در این جنایت با وردخو همدست شده است.

پیکر کیشلا رودریگِز اورتیز 27 ساله، دوست دختر آقای وردخو، که از او باردار بود روز شنبه -دو روز پس از اعلام خبر ناپدید شدنش توسط خانواده- در یک تالاب کشف شد.

اتهامات آقای وردخو در روزی اعلام شد که صدها نفر در خیابان های سان خوان در سوگ دوست دختر او اجتماع نموده بودند. قتل خانم رودریگز همچنین به اعتراض ها درباره در این جزیره دریای کارائیب، دامن زده است.

در متن اعلام جرم آمده است: هر دو متهم در نهایت قساوت و سنگدلی، این عمل فجیع را مرتکب شده اند. در این پرونده ادعا شده است که برای قتل خانم رودریگز، از پیش نقشه مفصلی برنامه ریزی شده است.

در این دادخواست آمده که آقای وردخو که متاهل است، ابتدا با مشت به صورت دوست دخترش کوبیده و سپس ماده نامعلومی را به او تزریق نموده است. گفته می گردد آقای وردخو و همدستش در ادامه، دست و پای خانم رودریگز را با سیم بسته و او را از بالای یک پل پایین می اندازند. آقای وردخو متهم است که با اسلحه گرم از بالای پل به پیکر خانم رودریگز شلیک نموده است.

هیئت منصفه، پیش تر آقای وردخو را به اتهام آدم ربایی منجر به قتل، قتل جنین و ماشین دزدی منجر به قتل، محکوم نموده بود. حالا حمل اسلحه گرم نیز به اتهامات او اضافه شده است. مجازات بعضی از این اتهامات، اعدام است.

روز پنجشنبه، مادرخانم رودریگز در مراسم ختم او ضمناً درخواست عدالت برای دخترش از همه زنان خواست تا اگر در رابطه خطرناکی هستند، آن را افشا نمایند. او گفت: آنچه می خواهم، عدالت برای دخترم است. ما دردی را تحمل می کنیم که تونی و من هرگز تصورش را نمی کردیم. او چند بار با تاکید گفت: خانم ها! ساکت ننشینید.

خوزه آنتونیو رودریگز، پدر مقتول، به خبرنگاران گفت که برای قاتل دخترش خواستار مجازات اعدام نیست اما جنایتی که مرتکب شده است باید همه روزه به او یادآوری گردد. او گفت: این چیزی را برای من حل نمی کند. آنچه نباید می شد، شده است. بگذارید همه روزه به یاد بیاورد که دختر من که بود.

خانواده رودریگز، آقای وردخو را از هنگامی که هر دو نوجوان بودند می شناسند و در طول سال ها تماسشان را با او حفظ نموده بودند. مادر مقتول به خبرنگاران گفت که وردخوی بوکسور، به دلیل حرفه اش، با تصمیم دختر او برای به جهان آوردن کودکشان موافق نبوده است.

به گزارش ائتلاف حقوق مدنی موسوم به اُبزِرواتوریو دی اِکیداد دی جِنِرو (نهاد نظارت بر عدالت جنسیتی)، قتل خانم رودریگز بیست ویکمین قتل یک زن از شروع سال جدید در پورتوریکو است.

با بالاگرفتن موارد خشونت علیه زنان در پورتوریکو، در ماه ژانویه فرمانداری این جزیره شرایط فوق العاده گفت. به گفته نهاد یاد شده، در سال 2020، 60 مورد خشونت علیه زنان در پورتوریکو اتفاق افتاده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1467

به "جنایت فجیع یک ورزشکار؛ قتل همسر باردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایت فجیع یک ورزشکار؛ قتل همسر باردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید