خبرنگاران مجوز پارک علم و فناوری سلامت کرمانشاه صادر شد

به گزارش مجله فیروزی، کرمانشاه- خبرنگاران- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: وزیر بهداشت مجوز تاسیس پارک علم و فناوری سلامت کرمانشاه را به عنوان نخستین مرکز در غرب کشور صادر کرد.

خبرنگاران مجوز پارک علم و فناوری سلامت کرمانشاه صادر شد

دکتر فرید نجفی روز دوشنبه به مجله فیروزی اضافه کرد: این موافقت بنا بر رای دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی صادر شده است.

وی صدور مجوز پارک علم و فن آوری سلامت در استان را برترین پیروزیت دانشگاه علوم پزشکی در حوزه فن آوری دانست و اظهارداشت: مرکز رشد دانشگاه در واقع یک انکوباتور برای شرکت های دانش بنیان است و شرکت هایی که در حوزه فناوری سلامت فعالیت دارند پس از طی مراحل پیش رشد و رشد باید خارج شوند و در پارک علم و فناوری فعالیت خود را ادامه دهند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان نمود: تا به امروز تنها در شهرهای عظیم مانند مشهد و تهران علاوه بر پارک علم و فناوری وزرات علوم، پارک وزارت بهداشت نیز راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: باتوجه به این مسئله برای پیشرفت فعالیت شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت وزارت بهداشت مجوز ایجاد پارک علم و فناوری سلامت را جهت شهرهای عظیم و برای هر کلان منطقه در دستور کار قرار داد.

نجفی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارداشت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با رتبه بسیار خوبی در حوزه فناوری به دست آورد و در نهایت با ارایه درخواست توسط حوزه معاونت تحقیقات و فناوری و ارسال آن به شورای گسترش دانشگاه ها پیروز شدیم مجوز پارک علم و فناوری سلامت در استان را دریافت کنیم.

وی یادآور شد: این پیروزیت بسیار عظیمی است و در آینده نتایج و ثمرات بسیار ارزشمندی را در حوزه علم و فناوری سلامت برای دانشگاه علوم پزشکی و همچنین استان کرمانشاه درپی خواهد داشت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: باصدور این مجوز ، کرمانشاه تنها استان غرب کشور است که 2 پارک علم و فناوری خواهد داشت. یک پارک وزارت علوم که مجوز آن به جهاد دانشگاهی داده شده و پارک علم و فناوری سلامت که مجوز آن به دانشگاه علوم پزشکی داده شده است.

وی اظهارداشت: آنچه در این پارک اتفاق می افتد به این گونه است که شرکت هایی که از مرحله رشد در انکوباتور خارج می شوند وارد پارک می شوند و دارای یک سری امتیازات می شوند از جمله معافیت های مالیاتی که یک امتیاز عظیم است.

نجفی ادامه داد: تا قبل از این شرکت های ما باید وارد پارک وزارت علوم می شدند که با دریافت این مجوز تمام شرکت هایی که در حوزه سلامت کار می نمایند پس از طی مرحله رشد و پیش رشد وارد پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه می شوند.

وی با بیان اینکه دریافت این مجوز می تواند تمام شرکت های فعال حوزه سلامت در استان های همجوار را نیز زیرپوشش قرار دهیم، گفت: به دلیل امکانات بسیار خوبی که در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه وجود دارد این شرکت ها می توانند پس از ورود به پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه، برای ارایه محصولات در بازار به سرعت پیشرفت نمایند و محصولات خود را روانه بازار نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای 534 عضو هیات علمی و 6 هزار و 154 دانشجو است

منبع: ایرنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 905

به "خبرنگاران مجوز پارک علم و فناوری سلامت کرمانشاه صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مجوز پارک علم و فناوری سلامت کرمانشاه صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید