درخواست وزیر خارجه آلمان برای اتحاد دفاعی اروپا

به گزارش مجله فیروزی، وزیر خارجه آلمان در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ از کشورش و تمامی کشورهای اروپایی خواست تا نقش امنیتی بین المللی بیشتری را در راستای بروز بعضی از تحولات در روابط با ایالات متحده ایفا نمایند.

درخواست وزیر خارجه آلمان برای اتحاد دفاعی اروپا

با قیمت روز تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، رهبران جهانی روز آدینه در جنوب آلمان گردهم آمدند تا در پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت نمایند.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در سخنرانی شروعین این کنفرانس گفت: برای مدت طولانی، ما اروپایی ها چشمان خود را به روی این واقعیت بسته ایم که خروج آمریکا از توافق نظامی و معاهدات بین المللی چه معنایی برای ما دارد.

وزیر خارجه آلمان همچنین خواهان ایجاد یک اتحاد امنیتی و دفاعی اروپایی به عنوان ستون قوی و اروپایی ناتو شد و در پاسخ به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفت: آلمان آماده گفت وگو درباره یک استراتژی اروپایی مرتبط با زرادخانه تسلیحات اتمی فرانسه است.

ماکرون قرار است امروز (شنبه) در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی کند.

در همین حال، فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهوری آلمان نیز در جریان شروع به کار کنفرانس مذکور بی اعتنایی آمریکا به وظایف بین المللی اش را مورد انتقاد قرار داده و نسبت به افزایش یک فرایند مخرب در سیاست های جهانی هشدار داد.

وی ادامه داد: هر سال، ما از هدف همکاری بین المللی برای ایجاد جهانی صلح آمیزتر دور می شویم.

رئیس جمهوری آلمان همچنین قدرت های جهانی روسیه و چین را مورد انتقاد قرار داد و اضافه نمود: نزدیکترین متحد ما آمریکا با ریاست جمهوری ترامپ ایده جامعه بین المللی را رد می نماید.

وولفگانگ ایشینگر، رئیس کنفرانس نیز گفت، بابت شکست نابخگرددنی جامعه بین المللی درباره درگیری های سوریه به شدت ناراحت است و تاسف خود را بابت ناکامی طرح صلح لیبی که اخیرا در برلین تضمین شده بود، ابراز کرد و ادامه داد: ما بیش از آنچه بتوانیم تصورش را کنیم با بحران های جدی و رویدادهای وحشتناک روبرو هستیم.

همچنین معامله قرن قرار است در کنفرانس امسال میلادی امنیتی مونیخ محور اصلی گفت وگوها باشد. جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا این طرح را مورد انتقاد قرار داده و از وزرای خارجی اتحادیه خواسته تا ایده های خود را برای پیشبرد صلح ارائه نمایند.

در حاشیه این کنفرانس همچنین کوزوو و صربستان توافق مورد حمایت آمریکا برای ایجاد راه های ارتباطی زمینی و ریلی را امضا کردند.

هاشم تاچی، رئیس جمهوری کوزوو در توییتر خود پس از امضای این توافق نوشت: یک نقطه عطف دیگر رخ داد.

رئیس جمهوری صربستان نیز تمایل خود را ابراز کرد و در توییتی نوشت: احساس می کنیم که این توافق ما را به سمت آینده ای بهتر سوق می دهد و ما صلح را برای دهه های آینده تضمین می کنیم.

در جریان برگزاری این کنفرانس، هزاران مامور پلیس در خیابان های مونیخ مستقر شده اند. چندین راهپیمایی اعتراضی قرار است برگزار گردد که در یکی از آنها امروز (شنبه) 4000 تن شرکت می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 629

به "درخواست وزیر خارجه آلمان برای اتحاد دفاعی اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست وزیر خارجه آلمان برای اتحاد دفاعی اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید