ساخت واکسن تازه با قابلیت شکست سویه اومیکرون ، شروع فراوری انبوه برکت پلاس

به گزارش مجله فیروزی، شرکت فراوری کننده واکسن کوو ایران برکت از فراوری واکسن اختصاصی اومیکرون و کسب موفقیت آن در تست حیوانی خبرداد.

ساخت واکسن تازه با قابلیت شکست سویه اومیکرون ، شروع فراوری انبوه برکت پلاس

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، شرکت فراوری کننده واکسن کوو ایران برکت از فراوری واکسن اختصاصی اومیکرون و کسب موفقیت آن در تست حیوانی خبرداد.

در اطلاعیه روابط عمومی شفافارمد آمده است:شیوع سویه اومیکرون و انتشار گزارشات علمی مبنی بر فرار این سویه از آنتی بادی های فراوری شده به وسیله واکسن های فعلی و کاهش تأثیر گذاری آن ها، نگرانی های عمده ای ایجاد کرد و سازمان بهداشت جهانی در دی ماه، ضمن انتشار اطلاعیه ای سیاست تکرار دوز های بوستر را رویکرد پایداری ندانسته و فراوری کنندگان واکسن را به بروزرسانی واکسن ها متناسب با سویه های غالب توصیه نمود.

این اطلاعیه می افزاید: شفافارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام با رصد یافته های علمی و ضمن مشورت با متخصصین این حوزه، فراوری واکسن اختصاصی اومیکرون را یک ماه پس از شناسایی این ویروس در کشور به نتیجه رساند و مطالعه واکسن به روز شده را روی مدل حیوانی اجرا نمود.

در ادامه با اشاره به انتشار مستندات این واکسن نیز عنوان شده: نتایج اولیه مطالعات این واکسن به روز شده، نشان دهنده خنثی سازی 100٪ سویه اومیکرون به وسیله واکسن تازه و بی خطری آن در مطالعات حیوانی است که گزارش این مرحله از مطالعات بصورت پیش مقاله در سایت بیوارکایو منتشر گشت.

شفافارمد درخصوص مراحل فراوری و توزیع این واکسن نیز خاطرنشان نموده: شرکت شفافارمد با توجه به سرعت بی سابقه انتشار این سویه در سطح جامعه و نیز نتایج امیدوارکننده مطالعات حیوانی، فراوری انبوه واکسن مختص این سویه را آغاز نموده و درکنار آن پروتکل پیشنهادی اجرای مطالعه بالینی واکسن جهت تصمیم گیری را به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و کمیته اخلاق جهت اخذ مجوز های لازم ارائه نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1877

به "ساخت واکسن تازه با قابلیت شکست سویه اومیکرون ، شروع فراوری انبوه برکت پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت واکسن تازه با قابلیت شکست سویه اومیکرون ، شروع فراوری انبوه برکت پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید