سریال باشگاه نیمه شب؛ ترکیب رازآلودِ قصه های ترسناک

به گزارش مجله فیروزی، باشگاه نیمه شب (The Midnight Club) یکی از برترین سریال های هالووینی سال جاری است؛ ترکیبی از چندین قصۀ ترسناک که در یک فضای رازآلود و تامل برانگیز روایت می شوند و تخیل ما را به قلمرو هایی ممنوعه پرواز می دهند.

سریال باشگاه نیمه شب؛ ترکیب رازآلودِ قصه های ترسناک

خبرنگاران | جلوۀ بصری درخشان یک سریال می تواند اولین گام مهم در مجذوب کردن مخاطب باشد؛ این آن چیزی است که باشگاه نیمه شب به اندازۀ کافی دارد و علاوه بر آن، داستانی شنیدنی و پرکشش، بازی هایی همدلی برانگیز، صحنه هایی ترسناک و حال و هوایی رازآلود هم در این سریال هست که در مجموع آن را به یک تجربۀ دلپذیر و مجذوب نماینده برای مخاطب تبدیل می نماید.

به گزارش خبرنگاران ؛ ماه اکتبر به خاطر اینکه جشن هالووین در انتهای آن واقع شده است، ماه فیلم ها و سریال های ترسناک است و سریال تازۀ نتفلیکس با عنوان باشگاه نیمه شب یکی از برترین سریال های هالووینی سال جاری است. داستان این سریال با دختری به نام ایلانکا آغاز می گردد. ایلانکای هفده ساله دختر باهوشی است که عاشق ادبیات است و قرار است سال بعد به دانشگاه استنفورد برود. اما یک مانع وحشتناک سر راهش قرار می گیرد. او مبتلا به سرطان تیروئید تشخیص داده شده و درمان های معمول پزشکی هم ظاهرا روی او خیلی جواب نمی دهند.

ایلانکا در اینترنت با یک مرکز درمانی مخصوص نوجوانان به نام برایت کلیف آشنا می گردد؛ جایی که زنی به نام دکتر استنتون راه اندازی نموده و در آنجا نوجوانانی با بیماری های لاعلاج کوشش می نمایند تا به شیوۀ خودشان با بیماری رو به رو شوند. ایلانکا هم تصمیم می گیرد به برایت کلیف برود. اما از همان ابتدای سریال، عناصر ترسناک نیز وارد قصه می شوند. ایلانکا گاهی چهره هایی وحشتناک را در اطراف خودش می بیند و صحنه هایی را مشاهده می نماید که انگار مربوط به آینده هستند. ضمن اینکه عمارت زیبای برایت کلیف قبلا محل جلسات یک فرقۀ مرموز بوده است؛ این هم یکی دیگر از اولین قدم های سریال به سمت فضای رازآلود و ترسناک است.

ایلانکا در اولین شب اقامتش در برایت کلیف متوجه می گردد که همۀ نوجوان های ساکن آن جا به صورت مخفیانه در کتابخانه دور هم جمع می شوند و یک جور مرنام خاص انجام می دهند. آن ها دور یک میز می نشینند و برای هم قصه های ترسناک تعریف می نمایند و بعد از آن قصه های همدیگر را نقد می نمایند؛ درست مثل یک انجمن ادبی. این همان چیزی است که نامش را گذاشته اند باشگاه نیمه شب. اما غیر از تعریف کردن قصه، آن ها با همدیگر یک پیمانی دارند که هرکدامشان زودتر از جهان رفت، سعی کند برگردد و از آن جهان با دیگران ارتباط برقرار کند.

سریال باشگاه نیمه شب تقریبا در دو جهانی مجزا اتفاق می افتد؛ یکی در جهانی قصه هایی که بچه ها تعریف می نمایند و یکی هم جهانی واقعی. ماجرا های هر دو جهان به شکل فوق العاده ای مجذوب نماینده و رازآلود هستند و یک جور هایی با هم ارتباط هم پیدا می نمایند. این سریال ترسناک است، اما کاملا واضح است که ترساندن تنها هدف آن نیست. باشگاه نیمه شب خیلی عمیق تر از این هاست. این سریال دربارۀ رو به رو شدن با مرگ است و همینطور دربارۀ کابوس ها و رویا هایی که در اطراف موضوع مرگ می توانند شکل بگیرند.

در واقع این سریال مرگ را به موضوعی برای خیالپردازی های بی حد و مرز تبدیل می نماید؛ خیالپردازی هایی که مثل قصه هایی شنیدنی تمام وجود مخاطب را تسخیر می نمایند و او را در پی خودشان می کشانند. این سریال تا حد زیادی دربارۀ اهمیت و نیروی قصه هاست؛ دربارۀ اینکه وقتی ما با راز ها و چیز های غیرقابل درک روبرو می شویم، چطور می توانیم به قصه ها پناه ببریم و از نیروی تخیلمان برای ورود به قلمرو های ممنوعه استفاده کنیم.

راستا روایت سریال کاملا دقیق و حساب شده است؛ ابتدا همۀ شخصیت ها را به ما نشان می دهد و بعد به تدریج ما را با لایه های پنهان و راز ها و قصه های هر کدام از آن ها آشنا می نماید. این برای مخاطب ایرانی تا حدی یادآور سریال قدیمی هشت بهشت است؛ سریالی که در آن، اعضای یک کاروان شب ها دور هم جمع می شدند و قصه های زندگی خودشان را تعریف می کردند.

باشگاه نیمه شب با وجود اینکه یک سریال عمیق و قابل تامل است، اما همچنان حال و هوای نوجوانانه و بانشاط خودش را هم حفظ می نماید. این از آن سریال هایی است که وقتی دیدنش را آغاز کنید، احتمالا تا همۀ ده قسمتش را نبینید خیالتان راحت نخواهد شد!

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

بازیگران: ایمان بنسون (Iman Benson)، روث کاد (Ruth Codd)، آنارا شپارد (Annarah Shephard) و دیگران

امتیاز: 7.2/10

امتیاز منتقدان (راتن تومیتوز): 87%

منبع: فرادید
انتشار: 17 مهر 1401 بروزرسانی: 17 مهر 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1976

به "سریال باشگاه نیمه شب؛ ترکیب رازآلودِ قصه های ترسناک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال باشگاه نیمه شب؛ ترکیب رازآلودِ قصه های ترسناک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید