شرط شروع فعالیت مشاغل غیر پرخطر

به گزارش مجله فیروزی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی تاکید نمود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، آغاز به کار اصناف مشروط به ثبت نام و اخذ تعهد التزام به اجرای ضوابط سلامت مصوب وزارت بهداشت است.

شرط شروع فعالیت مشاغل غیر پرخطر

به گزارش خبرنگاران، حسین مدرس خیابانی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: همانگونه که در اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا آمده است، اصناف در صورت تمایل می توانند با ثبت نام و اخذ تعهد نسبت به اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در طرح فاصله گذاری هوشمند شروع به کار نمایند.

قائم مقام وزیر صمت ضمن قدردانی از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری و تاکید بر استمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهمترین راه حل کنترل همه گیری ویروس کرونا که مورد تاکید وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا است، گفت: شروع به کار مشاغل غیر پرخطر مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی از تاریخ 23 فرودین در استان های کشور و از 30 فروردین در تهران است.

مدرس خیابانی اضافه نمود: برای شروع فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی از صبح آدینه (22 فروردین) می توانند در سامانه salamat.gov.ir به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلان، مشتریان و تأیید تعهدنامه بصورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام نمایند.

وی گفت: اصناف پس از تأیید تعهدنامه التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا بصورت الکترونیکی و اخذ کد بهداشتی به وسیله سامانه salamat.gov.ir و نصب آن در واحد صنفی خود، می توانند فعالیت خود را شروع نمایند.

مدرس خیابانی اضافه نمود: بر اساس هماهنگی بعمل آمده با وزارت بهداشت، دستورالعمل های سلامت محیط کار، شاغلان و مشتریان برای کلیه مشاغل و اصناف در جهت مقابله با کرونا، در سامانه markazsalamat.behdasht.gov.ir در دسترس عموم اصناف و مردم قرار گرفته و برنامه ریزی لازم برای نظارت و بازرسی در اجرای این دستورالعمل ها به عمل آمده است که طی روزهای آینده برای اطلاع عموم اعلام خواهد شد.

به گفته قائم مقام وزیر صمت، کلیه واحدهای فراوری در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و احتیاج ضروری مردم از جمله مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران کرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب دستورالعمل بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت در این حوزه ها هستند.

وی تاکید نمود: فعالیت های صنفی که از بدو شروع بحران ویروس کرونا به دلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها فعالیت های پرخطر اعلام شده و تعطیل شده اند، تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل خواهند بود.

به گفته وی، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالیت های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه، رستوران ها، تالارهای پذیرایی و سالن های مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه خانه ها، چایخانه ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل ها، استخر، سونا، ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی، سینماها، جشنواره ها و نمایشگاه های هنری و فرهنگی است.

قائم مقام وزیر صمت در خاتمه ضمن تشکر از کلیه واحدهای فراوریی که برای تامین معیشت مردم تا به امروز فعالیت نموده اند، بر ضرورت توجه و اجرای دستورالعمل های بهداشتیِ ابلاغی به اصناف کم خطر که در روزهای آینده اقدام به بازگشایی می نمایند، به منظور مقابله با شیوع کرونا، تأکید کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 776

به "شرط شروع فعالیت مشاغل غیر پرخطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط شروع فعالیت مشاغل غیر پرخطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید