مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور در نوروز باز هستند

به گزارش مجله فیروزی، ایسنا/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور، مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور در نوروز باز هستند.

مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور در نوروز باز هستند

قضیه چیست؟

ولی تیموری در وبینار با 31 استان کشور که با هدف تبیین شرایط سفرهای نوروزی و نیز حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران برگزار گردید، با بیان اینکه طبق آخرین مصوبات و تصمیم گیری های اجرا شده در کمیته های مختلف ستاد ملی کرونا محدودیت هایی برای تردد بین شهرها در ایام تعطیلات نوروزی تصویب شده است، گفت: بدلیل ناپایدار بودن شرایط کشور بواسطه شیوع کرونا، سفرهای نوروزی همچون سال گذشته با محدودیت هایی روبرو است، اما در این میان وزارت گردشگری با تشریح و تبیین برنامه ها و تمهیدات بعمل آمده و با معرفی دو راه چاره سبز برای سفرهای ایمن، اعضای ستاد را برای انجام سفرها در قالب تورهای مسافرتی و نیز با رزرو مراکز اقامتی شامل هتل ها، مهمانپذیرها و بوم گردی های دارای مجوز از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متقاعد کرد.

معاون گردشگری اضافه نمود: ایجاد امکان سفر هموطنان در قالب تورهای مسافرتی کنترل شده و نیز بهره مندی از تاسیسات گردشگری دارای مجوز رسمی از وزارت گردشگری در تعطیلات نوروز 1400، بسته حمایتی دیگری برای فعالین گردشگری کشور محسوب می گردد.

تیموری اظهار کرد: پیش از این بخش گردشگری در گروه دوم و سوم قرار داشت، اما اکنون به واسطه پیگیری ها و کوشش های اجرا شده در راستای حمایت از فعالان گردشگری، این حوزه در گروه اول یعنی در کنار مراکز دارای فعالیت ضروری قرار گرفته است. بنابراین در هر صورت مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور باز خواهند بود و مجاز به ارائه خدمات در ایام نوروز هستند.

او ادامه داد: ضمن تشدید نظارت ها و بازرسی ها احتیاج است از فعالیت مراکز اقامتی و بطور کل تاسیسات گردشگری بدون مجوز جلوگیری گردد و اجازه ندهند خطای یک مرکز سبب تخریب فرصت پیش آمده برای تمام فعالان این حوزه گردد.

چادرمسافرتی، اسکان در سالن ورزشی، مدرسه و کمپ ممنوع!

معاون گردشگری همچنین خطاب به مدیران ادارات کل استانی تاکید نمود: فرصت فراهم شده مبنی بر ممنوعیت نصب چادر در پارک ها و نیز اسکان در مراکز متفرقه از جمله سالن های ورزشی، کمپ ها، مدارس و غیره بهترین فرصت برای افزایش ضریب اشغال مراکز اقامتی سراسر کشور بشمار می آید و نقش ادارات کل استان در ایجاد زمینه بهره مندی بخش خصوصی از این امکان با اطلاع رسانی و حمایت همه جانبه بسیار پررنگ است.

جلوگیری از سفر انبوه در نوروز 1400

تیموری با بیان اینکه یکی از اهداف مدیریت سفر در نوروز 1400 ممانعت از شکل گیری سفرهای انبوه و بی برنامه است، اظهار کرد: سفر مطمئن و ایمن در ایام نوروز پیش رو در انتظار هموطنان است. ما در وزارت گردشگری برای این که امکان سفر با تور و بهره مندی از مراکز اقامتی مجاز را فراهم آوریم بسیار کوشش نموده ایم. بنابراین انتظار داریم بخش خصوصی حوزه گردشگری با رعایت کامل پروتکل ها دغدغه های موجود را رفع کند.

معاون گردشگری با بیان اینکه با وجود ابلاغ پروتکل های بهداشتی به مراکز گردشگری سراسر کشور، دوباره آموزش فعالان این حوزه در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در برنامه ریزی و تدوین سرفصل های آموزشی جدید توسط دفتر آموزش و مطالعات گردشگری، دوره آموزشی رعایت پروتکل های بهداشتی برای کلیه تاسیسات گردشگری کشور اعم از دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها، مهمانپذیر، بوم گردی و نیز راهنمایان در نظر گرفته شده است.

قرارداد تورها تا سرانجام شهریور 1400 اعتبار داشته باشد

معاون گردشگری در گفت وگوی مجازی با مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور تاکید نمود: احتیاج است در قرارداد گشت تورهای مسافرتی بین مسافر و تاسیسات گردشگری یا مراکز مرتبط با هم بخشی پیش بینی گردد که با توجه به ناپایداری احتمالی سفر، در صورت لغو سفر در شرایط خاص، امکان ارائه خدمات مورد نظر تا سرانجام زمانی معین به عنوان مثال تا اواخر شهریور امسال مهیا گردد.

نمایشگاه گردشگری مجوز ستاد کرونا را گرفت

تیموری در بخش دیگر این نشست مجازی با مدیران کل استانی درباره تبیین فرایند برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی کشور که از تاریخ 5 تا 8 اسفند در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد، گفت: نمایشگاه پیش رو بهترین فرصت برای فعالان گردشگری به منظور معرفی ظرفیت ها و بستر فراهم شده در تعطیلات نوروز 1400 بشمار می آید.

معاون گردشگری ادامه داد: طبق تاییدیه و مصوبه ستاد کرونا که پیش تر اطلاع رسانی شده است، امکان مشارکت حضوری به صورت محدود و برنامه ریزی شده و مجازی در نمایشگاه پیش رو فراهم است و انتظار می رود ادارات کل استانی از فرصت فراهم شده با توجه به نزدیکی ایام نوروز بیشترین بهره وری را داشته باشند.

تیموری با تشریح جزئیات نمایشگاه گردشگری با تاکید بر محورهای اجرایی شاخص شامل ارائه دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری حوزه گردشگری، تمرکز بر ظرفیت های بوتیک هتل ها یا اقامتگاه های تاریخی - سنتی هر استان، معرفی محصولات متنوع گردشگری شامل گردشگری کشاورزی، معدن، دریایی را ضمن رعایت نصب برند گردشگری کشور و معرفی سایت ویزیت ایران در دستور کار ادارات کل استانی قرار داد.

منبع: همگردی
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1318

به "مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور در نوروز باز هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور در نوروز باز هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید