کابوس های درخت پرتقال در بازار نشر

به گزارش مجله فیروزی، به گزارش خبرنگاران ، کابوس های درخت پرتقال سومین کتاب داستانی مائده مرتضوی و دومین رمان وی است که روایتی عجیب از یک راز دارد.

کابوس های درخت پرتقال در بازار نشر

رمان داستان یک زن جوان است. زنی که به خانه ای جدید آمده تا خود را کاملا از آن چه بر او رفته برهاند. او مدام خواب می بیند و در ذهنش نیز خشونتی پنهان وجود دارد. کمی بعد از حضور در این خانه، درمی یابد مردی در همسایگی اش است که نقاشی می کند؛ مردی جذاب. اما این تازه آغاز فهم یک رخداد تکان دهنده است که همه معادلات قهرمان رمان را بر هم می زند.

مفهوم خانه به عنوان عنصری بنیادین در این رمان حضور دارد. خانه ای که انگار از آن راوی نشده، چراکه ارواح هنوز آن جا را ترک نکرده اند. رمان تلاش کرده هم از فرصت های ادبیات جنایی استفاده کند و هم به نوعی به تاریخ نگاری شخصی یک ذهن خشن و البته رویابین دست بزند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

من هیچ وقت از کابوس هایم نمی ترسم. ترسم از چیزهایی است که در واقعیت می بینم. از چیزهایی که مثل ویروس کمین کرده اند تا در یک فرصت مناسب روی سیستم عاملت سوار شوند و تو را غلام حلقه به گوش خودشان کنند. هر چقدر هم نسخه ات را به روز کنی فایده ای ندارد؛ دشمنانت هم با تو آپدیت می شوند.

رمان کابوس های درخت پرتقال، اثر مائده مرتضوی در 151 صفحه، شمارگان 700 نسخه و به بهای 32 هزار تومان راهی بازار نشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1270

به "کابوس های درخت پرتقال در بازار نشر" امتیاز دهید

1 کاربر به "کابوس های درخت پرتقال در بازار نشر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابوس های درخت پرتقال در بازار نشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید