گیج شدن نخست&zwnjوزیر بریتانیا؛ اعتراضات هند یا درگیری با پاکستان؟

به گزارش مجله فیروزی، نماینده مجلس بریتانیا در پاسخ به نخست وزیر این کشور:اعتراض کشاورزان هیچ ارتباطی با هند و پاکستان ندارد. این باور کردنی نیست که نخست وزیر این موضوع را نمی داند.

گیج شدن نخست&zwnjوزیر بریتانیا؛ اعتراضات هند یا درگیری با پاکستان؟

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید.

نخست‌وزیر بریتانیا با پاسخی اشتباه در باره اعتراض چند هفته‌ای کشاورزان هند، در رسانه‌های اجتماعی مورد تمسخر نهاده شد. او در پاسخ به اعتراض کشاورزان هندی، به درگیری های هند و پاکستان اشاره نمود.

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، نخست‌وزیر بریتانیا پس از سخنرانی روز چهارشنبه در مجلس عامه (عوام) مجلس بریتانیا در پاسخ به پرسشی درباره اعتراض کشاورزان هند به قانون جدید، به ارتباط آن به دهلی نو و دشمنی دیرنه‌اش با پاکستان اشاره نمود.

در طول سخنرانی و سوال در مجلس بریتانیا، یکی از نمایندگان هندی تبار مجلس بریتانیا یعنی سیک تانمانجیت گفت که پلیس هند از آب پرفشار، گاز اشک‌آور و زور علیه معترضان هندی استفاده نموده‌اند. این عضو مجلس بریتانیا موضع‌گیری دولت بریتانیا را در خصوص تظاهرات ماه‌های گذشته در هند زیر سوال برد.

سیک تانمانجیت از بوریس جانسون پرسید: آیا نخست‌وزیر نگرانی، اضطراب و امید ما برای حل بن‌بست فعلی را به نخست‌وزیر هند منتقل می‌کند؟ آیا نخست ‌وزیر هند موافق است که همگان حق عتراض صلح‌آمیز را دارند؟

بوریس‌ جانسون در روز چهارشنبه در مجلس عوام در لندن صحبت کرد/ عکس: رویترز

جانسون در این باه گفت: نظر ما این است او مرد محترم و شریفی است و با این وجود ما نگران آن چیزی هستیم که بین هند و پاکستان اتفاق می‌افتد.

جانسون اضافه کرد: این موضوعات از مسائل اصلی بین دو دولت هستند و من می‌دانم او (نخست‌وزیر) هند به خوبی به این مسئله مطلع است.

کمی پس از این اظهار نظر کاربران توییتر بوریس جانسون را به خاطر سخنان گیج‌کننده وی مسخره کردند. افضل خان نماینده دیگر مجلس بریتانیا این موضوع را برای جانسون بسیار سطح پائین خواند.

او در توییتش نوشت: دوست من از نخست‌وزیر سوال مهمی در خصوص اعتراضات صلح‌آمیز کشاوزان در دهلی پرسید.

توییت افضل خان نماینده مجلس بریتانیا در باره پاسخ اشتباه نخست وزیر بریتانیا

نخست‌وزیر نیز در پاسخی تکراری و غیر مرتبط در خصوص مسائل هند و پاکستان صحبت کرد.

خان اضافه کرد: این موضوع هیچ ارتباطی با هند و پاکستان ندارد. این باور کردنی نیست.

این تظاهرات مربوط به سه قانون در حوزه کشاورزی است که در امسال توسط دولت ناندرا مودی نخست وزیر هند تصویب شده است.

قوانین جدید دولت مقررات فروش، قیمت‌گذاری و انبارداری محصولات کشاورزی را حذف یا کاهش می‌دهد. کشاورزان می‌گویند این قانون به معیشت آنها آسیب زده و فقط به سود شرکت‌های عظیم است.

در روزهای گذشته هزاران کشاورز که بیشتر آنها از ایالت‌های پنجاب و هاریانا در هند بوده‌اند، بیش از 2 هفته اعتراض نموده و عظیمراه‌های اصلی متصل به دهلی نو و ایالات همسایه را بستند.

زهرا سلطانا یکی دیگر از اعضای مجلس بریتانیا نیز گفت که به نظر می‌رسد جانسون اعتراض کشاورزان را با درگیری هند و پاکستان بر سر مناقشه کشمیر اشتباه گرفته است.

سلطانا در توییتر خود نوشت: آیا این مسئله زیادی است که از نخست وزیر بخواهیم تفاوت بین کشمیر و پنجاب را بداند؟

هند و پاکستان بر سر مسائلی مانند حاکمیت کشمیر با هم اختلاف دارند. کشمیر منطقه مسلمان‌نشین و مورد مناقشه هند و پاکستان است و هر کشور، کنترل بخشی از آن را در دست دارد. بسیاری از کشمیری‌ها خواهان ادغام با پاکستان و یا استقلال هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1142

به "گیج شدن نخست&zwnjوزیر بریتانیا؛ اعتراضات هند یا درگیری با پاکستان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیج شدن نخست&zwnjوزیر بریتانیا؛ اعتراضات هند یا درگیری با پاکستان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید