یارانه نو چه زمانی پرداخت می گردد؟

به گزارش مجله فیروزی، اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها نشان می دهد که یارانه معیشتی در دی ماه بدون تغییر پرداخت خواهد شد، این اعلام با توجه به این که مشمولان یارانه نو همان یارانه بگیران معیشتی هستند، احتمال پرداخت در ماه جاری را کمرنگ نموده است.

یارانه نو چه زمانی پرداخت می گردد؟

به گزارش ایسنا، یارانه معیشتی همان پرداخت نقدی است که از آبان ماه 1398 و در پی افزایش قیمت، در دستور کار نهاده شد و در دهم هر ماه واریز می گردد، مشمولان یاری معیشتی با حذف سه دهک بالا از بین 78 میلیون یارانه بگیر نقدی گزینش شده و حدود 60 میلیون نفر هستند.

اما در اواخر آذرماه 1400، معاون مالی رئیس جمهور اعلام نمود که در اوایل دی ماه یارانه نو با افزایش دو برابری یارانه ها پرداخت خواهد داشت، در ادامه وزیر اقتصاد اعلام نمود که زمان مشخصی برای پرداخت یارانه نو در دی ماه نیست. این در حالی بود که گفته می شد در خصوص زمان پرداخت هنوز توافقی صورت نگرفته است، ولی احتمال پرداخت با یارانه معیشتی مطرح بود، چرا که جمعیت مشمول یارانه نو همان یارانه بگیران معیشتی هستند.

با این حال تازه ترین اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها در خصوص یارانه معیشتی دی ماه نشان داد که یارانه نو همراه با معیشتی پرداخت نمی گردد و هنوز ابلاغی به این سازمان در این رابطه صورت نگرفته است.

این در حالی است که یارانه معیشتی دی ماه به علت همزمانی با روز آدینه، یک روز زودتر و ساعت 24 روز پنج شنبه (9 دی ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

در خصوص مبلغ یارانه نو نیز همان طور که قبلا رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح نموده بود، رقمی بین 90 تا 126 هزار تومان پیش بینی شده است.

طبق گفته معاون مالی سازمان برنامه و بودجه نیز، یارانه نو که ناشی از حذف ارز 4200 تومانی است، مبلغی اضافه بر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی و یارانه معیشتی خواهد بود که هر ماه پرداخت می گردد.

یارانه معیشتی در هر ماه بر خلاف یارانه نقدی که مبلغ ثابت 45 هزار و 500 تومان است برای خانوار ها بسته به بُعد خانوار متغیر است، بر این اساس برای خانوار یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار، سه نفره 138 هزار، چهار نفره 172هزار و خانواده های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان در هر ماه پرداخت می گردد.

به هر ترتیب فعلا جریان پرداخت یارانه نو مبهم است و زمان مشخصی برای آن در دی ماه 1400 نیست مگر در روز های آینده تصمیم دیگری اتخاذ شده و پرداخت در دستور کار قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1774

به "یارانه نو چه زمانی پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نو چه زمانی پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید