تعداد کلاهک های اتمکی و موشک های قاره پیمای کره شمالی چقدر است؟

به گزارش مجله فیروزی، گزارش تحقیقی دو موسسه غربی تخمین زده است که کره شمالی تا سال 2027 می تواند تا 242 کلاهک اتمی و همچنین دهها موشک بالستیک قاره پیما داشته باشد.

تعداد کلاهک های اتمکی و موشک های قاره پیمای کره شمالی چقدر است؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک گزارش تحقیقاتی که روز سه شنبه منتشر شده مدعی است که کره شمالی می تواند تا سال 2027 حدود 242 کلاهک اتمی و دهها موشک بالستیک بین قاره ای داشته باشد.

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، این گزارش از کره جنوبی و آمریکا می خواهد که همه گزینه ها را برای مقابله با این فرایند مورد ارزیابی قرار دهند.

در گزارش مشترک موسسه مطالعات سیاسی آسان و موسسه رند بر لزوم آنالیز جدی استقرار سلاحهای اتمی تاکتیکی در جنوب شبه جزیره کره و دیگر اقدامات برای بازدارندگی در مقابل امکان یک جنگ اتمی تاکید نموده است.

این گزارش درحالی منتشر شده است که خبرها از فعالیتهای کره شمالی در سواحل شرقی برای آزمایش و توسعه موشکهای بالستیک زیر دریایی و همچنین هشدار سازمان ملل در زمینه ادامه برنامه اتمی و موشکی کره شمالی حکایت دارد.

تخمین زده شده است که کل سلاحهای اتمی کره شمالی تا سال 2027 بین 151 تا 242 کلاهک و همچنین دهها موشک بالستیک قاره پیما باشد.

این گزارش براساس میزان مواد شکافت پذیر مانند پلوتونیوم و اورانیوم با غنای بالا که به نظر می رسد از سوی پیونگ یانگ فراوری شده است و همچنین برآوردهای اطلاعاتی آمریکا و دیگر تحلیلگران برجسته در این زمینه تخمین زده است.

در ادامه این گزارش آمده است، ما تخمین می زنیم که تعداد کلاهکهای اتمی کره شمالی از سال 2017 تا 2027 با تعداد 30 تا 60 کلاهک شروع شده، و تا سال 2020 سالی یک یا دو سلاح پلوتونیومی اضافه شده و تا سال 2027 سالی بین 12 تا 18 سلاح اتمی نیز به آن اضافه خواهد شد.

در این گزارش با اشاره به پیشرفت هسته ای کره شمالی درباره به کار گیری تهدید اتمی از سوی کره شمالی و همچنین انجام حملات پیشگیرانه، محکم و متنوع مانند حملات پیشگیرانه اتمی از سوی این کشور هشدار داده شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1418

به "تعداد کلاهک های اتمکی و موشک های قاره پیمای کره شمالی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد کلاهک های اتمکی و موشک های قاره پیمای کره شمالی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید