سکوت عجیب کره شمالی درباره برگزاری نشست حزب حاکم

به گزارش مجله فیروزی، ایسنا نوشت:کره شمالی درباره برگزاری یا عدم برگزاری نشست کلیدی حزب حاکم این کشور که قرار بود اوایل ماه جاری میلادی باشد، سکوت نموده است.

سکوت عجیب کره شمالی درباره برگزاری نشست حزب حاکم

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، اخیرا، کره شمالی اعلام نموده بود که قرار است جلسه عمومی کمیته مرکزی حزب حاکم کاگران را اوایل ژوئن برگزار کند تا اقداماتی را برای حل مسائل کشور در زمینه زندگی و فعالیت های مالی در نظر بگیرد.

با توجه به اینکه واشنگتن آنالیز سیاست کره شمالی خود را به سرانجام رسانده و مون جائه این و جو بایدن، روسای جمهوری کره جنوبی و آمریکا در یک اجلاس برای پیگیری دیپلماسی برای حل مساله اتمی پیونگ یانگ توافق نموده اند، جلسه کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی توجه ویژه ای را به خود جلب نموده است.

قرار بود تا 10 ژوئن امسال میلادی این جلسه برگزار گردد اما رسانه رسمی کره شمالی تا اوایل روز آدینه درباره اینکه این جلسه برگزار می گردد یا خیر، گزارشی منتشر نکرد.

اما با توجه به اینکه رسانه های کره شمالی معمولا یک روز پس از برگزاری یک رویداد مهم، آن را گزارش می دهند، به نظر می رسد جلسه حزب تا روز پنجشنبه برگزار نشده باشد.

رسانه های دولتی کره شمالی به جای گزارش درباره آن جلسه درباره بازدید کیم توک-هون، نخست وزیر از یک سایت ساختمانی در پیونگ یانگ گزارش دادند که روز پنجشنبه انجام شد و این مساله بر برآورد ها درباره اینکه این جلسه اصلا برگزار شده یا نه، افزودند.

بعضی هم همچنان این احتمال را دادند که کره شمالی شاید یکسری نشست های چند روزه حزب داشته اما خبرنامه های دولتی این کشور همچنان منتظرند تا جلسه تکمیل گردد و بعد گزارش آن را منتشر نمایند.

به گفته کارشناسان، بعید به نظر می رسد که کره شمالی جلسه برنامه ریزی شده را به تعویق انداخته یا آن را لغو نموده باشد، با توجه به اینکه کیم جونگ اون، رهبری این کشور پیشتر یک جلسه درباره سیاستگذاری و جلسه ای با اعضای ارشد حزب برای آماده سازی این جلسه برگزار کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1517

به "سکوت عجیب کره شمالی درباره برگزاری نشست حزب حاکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت عجیب کره شمالی درباره برگزاری نشست حزب حاکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید