تور ارزان فرانسه: رکورد ابتلا به کرونا در آلمان شکسته شد، حدود نیم میلیون ابتلای روزانه در فرانسه

به گزارش مجله فیروزی، بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی رسمی، شمار مبتلایان روزانه در آلمان برای اولین بار از مرز 100 هزار نفر گذشته و در فرانسه هم رکورد بالای نزدیک به 500 هزار ابتلای روزانه ثبت شده است.

تور ارزان فرانسه: رکورد ابتلا به کرونا در آلمان شکسته شد، حدود نیم میلیون ابتلای روزانه در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سویه تازه اومیکرون با سرعت بالا در اروپا جولان داده و رکوردهای تازه ای را به نام خود ثبت می نماید.

عبور آمار مبتلایان روزانه در آلمان از مرز 100 هزار نفر

برای اولین بار شمار مبتلایان روزانه به کرونا در آلمان از مرز 100 هزار نفر گذشت. انستیتو رابرت کخ آلمان شب گذشته از ابتلای 112323 مورد تازه به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که رکورد بی سابقه ای از شروع شیوع کرونا در این کشور محسوب می گردد.

شاخص ابتلای هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر هم رکورد بی سابقه 584.4 در آلمان را ثبت نموده است. این ششمین روز پیاپی است که این شاخص رکورد می زند. انستیتو رابرت کخ آلمان بعلاوه از مرگ 239 مورد تازه در اثر ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت هم اطلاع داد.

کارل لایترباخ، وزیر بهداشت آلمان هم در سخنانی اعلام نمود که انتظار دارد موج اومیکرون تازه در چند هفته آینده به نقطه اوج خود برسد.

وی در گفتگویی با یک رسانه آلمانی تاکید نمود: من فکر می کنم که نقطه اوج اومیکرون را در اواسط فوریه تجربه خواهیم کرد و بعد از آن موارد ابتلا ممکن است کاهش یابد، اما ما هنوز به نقطه اوج این موج نرسیده ایم.

رکورد مبتلایان تازه در فرانسه شکسته شد

فرانسه هم با ثبت حدود نیم میلیون مبتلای تازه در عرض 24 ساعت رکورد تازهی را در آمار ابتلای روزانه ثبت کرد. نهادهای بهداشتی فرانسه شب گذشته اطلاع دادند که در عرض 24 ساعت 465 هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

در هفته گذشته آمار مبتلایان تازه به کرونا در فرانسه سرعت بالایی گرفته است. اخیرا شاخص ابتلای هفتگی به کرونا به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور به 3063 رسیده است. سویه اومیکرون بر این کشور با حدود 67 میلیون سکنه غلبه دارد.

فرانسه به علت افزایش چشمگیر آمار مبتلایان تازه اخیرا محدودیت ها و قواعد کرونایی برای واکسینه نشده ها را به شدت تشدید نموده است.

رکورد مبتلایان روزانه در جمهوری چک شکسته شد

موج اومیکرون بعلاوه در جمهوری چک رکورد تازه مبتلایان روزانه را رقم زده است. امروز (چهارشنبه) نهادهای بهداشتی در این کشور از ابتلای 28469 مورد ابتلای تازه به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده اند که رکورد بی سابقه ای محسوب می گردد. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور بیش از 80 درصد مبتلایان به کرونا به سویه تازه اومیکرون آلوده می شوند.

آلمان از اواسط نوامبر این کشور همسایه خود را به عنوان منطقه پر خطر کرونایی طبقه بندی نموده و قواعد سخت کرونایی را برای مسافران از این کشور در دستور کار قرار داده است.

شاخص ابتلای هفتگی به کرونا در جمهوری چک به ازای هر 100 هزار نفر هم به 950 افزایش پیدا نموده است. از شروع شیوع کرونا 36937 نفر در این کشور با 10.7 میلیون سکنه جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در ایتالیا

نهادهای بهداشتی در ایتالیا هم از افزایش چشمگیر موارد ابتلای روزانه به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده اند و اعلام نمودند که در این مدت 228179 مورد تازه ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شده در حالی که روز قبل از آن موارد ابتلای روزانه در این کشور حدود 83403 نفر بوده است.

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در ایتالیا در عرض 24 ساعت 434 مورد تازه مرگ بر اثر کرونای دیگر در این کشور ثبت شده است که دومین رتبه از نظر مقدار مرگ و میر اروپایی بعد از انگلیس و نهمین رتبه در جهان محسوب می گردد.

تشدید و توسعه قاعده استفاده اجباری از ماسک در اسلواکی

در اسلواکی هم اقدامات یکنواخت سراسری علیه کرونا به اجرا گذاشته می گردد.

بر اساس تصمیمات تازه استفاده اجباری از ماسک در این کشور تشدید می گردد و افراد باید در صورتی که نمی توانند در جمعی فاصله ایمنی را رعایت نمایند از ماسک های مخصوص موسوم به FFP2- استفاده نمایند. در مقابل برای برگزاری تجمعات در این کشور قواعد کاهش می یابد و از این پس دوباره بیش از 6 نفر از خانواده های مختلف می توانند در این کشور با هم دیدار نمایند.

رئیس شورای اروپایی به قرنطینه رفت

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی هم در پیامی توئیتری اطلاع داد که از روی احتیاط به قرنطینه می رود. وی تاکید نمود که از تماس با فردی که کرونای وی مثبت بوده است آگاه شده است و به همین علت در جلسه عمومی مجلس اروپا در استراسبورگ شرکت نمی نماید.

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم چندی پیش بعد از مبتلا شدن راننده خود به کرونا خود را در قرنطینه قرار داد و تمام قرار دیدار های حضوری خود را لغو کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1881

به "تور ارزان فرانسه: رکورد ابتلا به کرونا در آلمان شکسته شد، حدود نیم میلیون ابتلای روزانه در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: رکورد ابتلا به کرونا در آلمان شکسته شد، حدود نیم میلیون ابتلای روزانه در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید