سناتور جمهوری خواه: در صورت عدم مهار کرونا ترامپ می بازد

به گزارش مجله فیروزی، نایجل فاراژ رهبر حزب برگزیت انگلیس در ابتدا از سناتور آمریکایی درباره اینکه آیا انتخابات در موعد مقرر برگزار می شود یا نه سوال پرسید و سپس نظر او را درباره پیروزی ترامپ جویا شد.

سناتور جمهوری خواه: در صورت عدم مهار کرونا ترامپ می بازد

یک سناتور هم حزبی رئیس جمهور آمریکا معتقد است، اگر دونالد ترامپ نتواند ویروس کرونا را مهار و پیامدهای اقتصادی آن شامل نرخ بیکاری را کنترل کند، در انتخابات آینده شکست می خورد.

به گزارش فارس، با شدت دریافت نگرانی ها درباره ادامه تلفات انسانی کرونا در آمریکا و بالا رفتن نرخ بیکاری در این کشور، تد کروز یک سناتور هم حزبی ترامپ درباره شکست او در انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد.

به گزارش ال بی سی انگلیس، نایجل فاراژ رهبر حزب برگزیت این کشور که از دوستان نزدیک دونالد ترامپ محسوب می شود، با تد کروز سناتور جمهوریخواه آمریکایی درباره انتخابات سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) مصاحبه کرد و از او سوال کرد: آیا ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد؟

این سناتور ایالت تگزاس که در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری 2016 با ترامپ بر سر نامزدی حزب جمهوریخواه در رقابت نهایی با نامزد دموکراتها رقابت کرده بود، در مصاحبه با فاراژ بیان نمود، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا به شکست کرونا بستگی دارد.

نایجل فاراژ رهبر حزب برگزیت انگلیس در ابتدا از سناتور آمریکایی درباره اینکه آیا انتخابات در موعد مقرر برگزار می شود یا نه سوال پرسید و سپس نظر او را درباره پیروزی ترامپ جویا شد.

تد کروز گفت: من اطمینان دارم که انتخابات (ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ 13) نوامبر برگزار خواهد شد و در حال حاضر به نظر من پیروزی دوباره رئیس جمهور ترامپ محتمل است اما شاهد یک شرایط بی ثبات هستیم و فکر میکنم که ویروس کرونا یک بلاتکلیفی و عدم اطمینان ایجاد کرده است.

از نظر او، اگر ما وارد نوامبر شویم و به طرز قابل ملاحظه ای این همه گیری را مهار کنیم، به طرز موفقی منحنی (شیوع ویروس کرونا) را پایین بیاوریم، اگر سیستم بهداشت و درمانی (آمریکا) در هم شکسته نشود همانند اتفاق تلخی که ما شاهدش در ایتالیا و جاهای دیگر بوده ایم و اگر ببینیم که اقتصاد دوباره سرپا شود و کسب و کارهای کوچک را ببینیم که دوباره فعال شوند و حس امید و خوشبینی گسترش یابد، در آن صورت من فکر می کنم که به طور چشمگیری این امکان که رئیس جمهور دوباره انتخاب شود وجود دارد و به نظر من در آن صورت شما نه تنها شاهد اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا خواهید بود بلکه این اکثریت در مجلس نمایندگان را هم خواهیم داشت.

سناتور ارشد جمهوریخواه در ادامه این مصاحبه به رئیس جمهور هم حزبی خود درباره احتمال شکست در انتخابات هشدار داد.

کروز گفت: از سوی دیگر اگر شش ماه آینده فرایند بدی داشته باشد، تلفات انسانی به رشدش ادامه دهد و حتی سرعت بیشتری بگیرد، اگر اقتصاد پس رفت داشته باشد و حتی شرایطش بدتر بشود و ما با 20، 24 یا 30 درصد بیکاری روبرو شویم ارقامی که از زمان رکود بزرگ در این کشور ما شاهدش نبوده ایم، در این صورت ما در یک منطقه ناشناخته قرار خواهیم داشت و محتمل است که مردم آمریکا در انتخابات در چنین فضایی به رئیس جمهور ترامپ رای ندهند و به دموکرات ها رأی دهند.

وی افزود: به نظر من این موضوع تبعات سیاسی مهمی خواهد داشت اما اینکه این انتخابات چه طور خواهد شد تا حد بسیاری زیادی به حل این بحران (بحران کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد آمریکا) که ما در بحبوحه آن هستیم، بستگی دارد.

هشدار سناتور هم حزبی ترامپ درباره انتخابات ریاست جمهوری در حالی مطرح شده که افزایش شمار قربانیان و مبتلایان کرونا در آمریکا همچنان ادامه دارد.

با مرگ حدود دو هزار نفر دیگر ظرف 24 ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 47 هزار و 681 نفر افزایش یافت و مجموع مبتلایان به ویروس 849 هزار و 92 نفر شده است.

آمریکا بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به ویروس کرونا و همچنین بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس در جهان را به خود اختصاص داده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 837

به "سناتور جمهوری خواه: در صورت عدم مهار کرونا ترامپ می بازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور جمهوری خواه: در صورت عدم مهار کرونا ترامپ می بازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید