فیش حقوقی نماینده مجلس

به گزارش مجله فیروزی، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون انتشار فیش حقوقی منتسب به وی ارائه کرد.

فیش حقوقی نماینده مجلس

مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توئیتر خود، نوشت: از اول معتقد و عامل به شفافیت مسئولان بویژه اموال بودم. چرا این فیش تا به امروز منتشر نشده؟ چون فقط در اختیار مدیریت مجلس بوده و صادر نمی شده (شرح بیشتر با رئیس و سخنگوی مجلس) چرا از 286 فیش مشابه هزینه نمایندگی، نیروی اجرایی مجلس فقط این یکی را درز داده؟ شاید تسویه حساب!

با استقبال از شرایط پیش آمده:

دریافتی نمایندگانی که از مجلس حقوق می گیرند، بین 20 تا 24 میلیون تومان است. البته بنده حقوق هیات علمی می گیرم و مابه التفاوت را مجلس می دهد. اگر قرار بود یک بخشدار هم، هزینه اجاره دفتر، خودرو، چند کارمند و سایر هزینه های کارش را نقدا بگیرد، بسیار بیشتر از هزینه نمایندگی می شد.

کاش نمایندگان هم امکانات ثابت داشتند، اما فعلا مخارج اداری را به صورت نقدی از مجلس می گیرند و خودشان باید هزینه دفتر، حقوق کارمندان، هزینه های جاری تلفن و احیانا اجاره مسکن را بدهند.

البته ابزار تفکیک احتیاج فردفرد نمایندگان به هر مورد وجود ندارد لذا اگر نماینده ای اجاره مسکن نمی دهد، می تواند پولش را برای کارمند بیشتر یا اجاره دفتر وسایر وظایف نمایندگی هزینه کند.

مبلغ ودیعه مسکن مذکور را طبق وعده اول مجلس، برای وام ضروری مراجعان در بانک رسالت گذاشته ام. طبعا نماینده مجاز به استفاده شخصی نیست، اما آنالیز آن تقواسنج می خواهد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 2089

به "فیش حقوقی نماینده مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیش حقوقی نماینده مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید