مستاجران تهرانی در اردیبهشت 1400 به چقدر بودجه احتیاج دارند؟

به گزارش مجله فیروزی، صاحبخانه ها در همین ابتدای سال تصویر جدیدی از بازار اجاره را جلوی چشم مستاجران به نمایش گذاشته اند. آنالیز ها نشان می دهد با پول پیش کمتر از 50 میلیون و اجاره کمتر از سه میلیون تومان، تنها انتخابمان محله های جنوب و شرق تهران است. اگر بودجه تان را به پول پیش 70 میلیون و اجاره سه تا چهار میلیون افزایش دهید، می توانید در مرکز شهر، غرب و شمال شرق دنبال خانه بگردید. با افزایش پول پیش تا 100 میلیون تومان و اجاره ماهانه به پنج میلیون تومان، می توان خانه های بهتری اجاره کرد. اگر دنبال خانه در محله های شمال و شمال غرب تهران باشید، احتمالا باید خودتان را برای ارقام نجومی آماده کنید. چراکه اجاره خانه در این مناطق حداقل 150 میلیون پول پیش لازم دارد و بیش از شش میلیون تومان اجاره می خواهد. رهن و اجاره برخی خانه های شمال تهران اعداد عجیب و غریبی دارند؛ مثلا یک صاحبخانه در ولنجک برای واحد 135 متری که 30 سال از ساخت آن می گذرد رهن 100 میلیونی و اجاره 9 میلیون تومانی در نظر گرفته است. کمی پایین تر در محله هروی فایل یک واحد 115 متری با رهن 150 میلیونی و اجاره ماهانه 14 میلیون تومان راهی بنگاه املاک شده است.

مستاجران تهرانی در اردیبهشت 1400 به چقدر بودجه احتیاج دارند؟

پول پیش حدود 30 میلیون و اجاره دو میلیونی

به گزارش خبرنگاران، حداقل بودجه ای که برای اجاره خانه در تهران لازم دارید، 30 میلیون تومان است. پیدا کردن فایل اجاره با پول پیش کمتر از این رقم تا حد زیادی سخت است و باید در کنار آن خودتان را برای اجاره ماهی دو میلیون تومان آماده کنید. اگر با این مشخصات دنبال اجاره کردن خانه بروید، اغلب فایل ها مربوط به جنوب و شرق تهران است و باید خودتان را به زندگی در خانه 70 متری یا کوچک تر از آن عادت دهید. از جمله فایل های با این مشخصات در جنوب تهران می توان به یک آپارتمان 50 متری 14 سال ساخت در خیابان خوش نزدیکی اتوبان نواب اشاره نمود که پول پیش 30 میلیونی و اجاره دو میلیونی لازم دارد. اگر بیشتر به سمت جنوب بروید، می توان خانه 70 متری در شهرک شریعتی پیدا کرد که صاحبش 25 میلیون پول پیش و ماهی دو میلیون اجاره می خواهد. فایل های اینچنینی در محله هاش جنوب شرق تهران هم پیدا می گردد. یک واحد 70 متری 9 سال ساخت در محله آهنگ، با پول پیش 30 میلیون و اجاره 1.8 میلیون تومانی آگهی شده. در شرق تهران، مشاوران املاک محله پیروزی تعداد فایل های بیشتری با این مشخصات پیش رویتان می گذارند. یکی از آن ها یک واحد 50 متری است که 11 سال از ساخت آن می گذرد. اغلب فایل ها در محله های شرق تهران با بودجه 30 میلیونی و اجاره دو میلیونی مربوط به واحد هایی با متراژ 50 مترمربع هستند که سال ساخت آن ها بین شش تا 20 سال متغیر است. اگر نوساز بودن خانه برایتان اهمیت دارد، واحد 50 متری در محله آهنگ با شش سال ساخت می تواند یکی از گزینه ها باشد.

پول پیش حدود 50 میلیون و اجاره دو تا سه میلیونی

اگر بتوانید 50 میلیون تومان پول پیش پرداخت کنید و مسئله ای بابت اجاره ماهانه دو تا سه میلیون نداشته باشید، فایل های زیادی در مرکز و شرق تهران پیش رویتان قرار گرفته است. چند موردی را هم می توان در محله های شمال غرب و محدوده جنت آباد، پونک و شهران پیدا کرد. در این محله با رهن 50 میلیون و اجاره دو تا سه میلیون عموما خانه های 50 متری به شما معرفی می نمایند، اما در محدوده مرکز و جنوب شهر می توان خانه های عظیمتری پیدا کرد. مثلا در محله جیحون با پول پیش 40 میلیونی و اجاره دو میلیونی می توانید واحد 90 متری اجاره کنید. در محدوده رودکی فایل های 60 متری با پول پیش 50 میلیون و اجاره ماهی 2.5 میلیون به شما معرفی می نمایند. در مرکز شهر خانه های قدیمی تر را می توان با پول پیش 50 میلیون و اجاره سه میلیونی پیدا کرد. یک واحد 70 متری 40 سال ساخت در محدوده میدان انقلاب و یک واحد 70 متری 25 سال ساخت در محدوده جمالزاده شرایط مشابهی دارند. در محله های جنوب تهران مثل خزانه، خانی آباد و جوادیه، با 50 میلیون پول پیش و سه میلیون اجاره می توانید واحد نوساز 70 تا 90 متری اجاره کنید.

در محله های شمال شرق مثل ارامنه و نارمک شاید بتوان با پول پیش 50 و اجاره سه میلیونی خانه اجاره کرد، اما در چنین حالتی باید به خانه های 50 تا 60 متری رضایت دهید. در محله های جنوب شرق می توان خانه های عظیم تر پیدا کرد و متراژ فایل های اجاره به 70 تا 90 مترمربع می رسد، اما خانه های 90 متری که با چنین بودجه ای اجاره داده می شوند، عموما قدیمی و بالای 20 سال ساخت هستند.

پول پیش حدود 70 میلیون و اجاره سه تا چهار میلیونی

مرکز شهر، غرب و شمال شرق تهران پر از آگهی های اجاره خانه با پول پیش حدود 70 میلیون و اجاره سه تا چهار میلیونی است. اگر در بنگاه های مرکز شهر با چنین بودجه ای دنبال اجاره کردن خانه باشید، احتمالا فایل هایی با متراژ 70 تا 100 متری به شما معرفی می نمایند. مثلا در محله اسکندری، یک واحد 80 متری بالای 30 سال سخت با رهن 65 میلیونی و اجاره 3.5 میلیون تومانی آگهی شده. به گزارش خبرنگاران، با 10 میلیون پول پیش بالاتر می توان در محدوده خیابان انقلاب یک خانه 80 متری 11 سال ساخت اجاره کرد که صاحبش 80 میلیون پول پیش و ماهی سه میلیون اجاره می خواهد. یک خانه قدیمی 32 ساله با متراژ 110 متر در محله شهرآرا با رهن 60 میلیون و اجاره 3.8 میلیون تومانی به مشاور املاک سپرده شده.

در محله های شرق و شمال شرق تهران مثل سیدخندان، نارمک و رسالت با بودجه 70 میلیون و اجاره سه تا چهار میلیونی می توان خانه های نوساز 50 تا 70 متری و خانه های قدیمی 70 تا 100 متری پیدا کرد. مثلا در نارمک یک خانه نوساز 50 که سه سال از ساخت آن می گذرد، با پول پیش 80 میلیونی و اجاره سه میلیون تومانی آگهی شده. اگر با خانه قدیمی 30 سال ساخت مشکل نداشته باشید، می توانید در محله نیروهوایی با رهن 60 میلیونی و اجاره سه میلیونی یک واحد 100 متری اجاره کنید. هرچه به شمال شرق نزدیک تر شوید، متراژ خانه هایی که می توان با این بودجه اجاره کرد پایین تر می آید.

در محله های شمال غرب مثل پونک و جنت آباد خانه هایی که با بودجه 70 میلیون و اجاره ماهی سه تا چهار میلیون آگهی شده اند، عموما 60 تا 75 متری هستند و برای خانه های عظیمتر باید بودجه بیشتری کنار بگذارید. مثلا در محله باغ فیض، اجاره آپارتمان 65 متری 15 سال ساخت چنین شرایطی دارد. در جنت آباد هم می توان یک واحد 75 متری قدیمی 24 ساله را با 70 میلیون پول پیش و ماهی سه میلیون تومان اجاره کرد.

پول پیش حدود 80 تا 100 میلیونی و اجاره چهار تا پنج میلیونی

اگر بین 80 تا 100 میلیون تومان برای پول پیش کنار بگذارید و حاضر باشید چهار تا پنج میلیون تومان اجاره پرداخت کنید، باز هم برای اجاره خانه در محله های شمال تهران کافی نیست و تقریبا در همان محله های مرکز، شمال غرب و شمال شرق می توان خانه اجاره کرد. البته مشخصات فایل ها خیلی بهتر از بودجه 70 میلیونی و اجاره سه تا چهار میلیونی است. مثلا خانه ها سه خوابه، عظیمتر و عموما بالای 80 متر هستند.

100 میلیون و پول پیش و در حدود چهار تا پنج میلیون تومان اجاره ماهانه می توان خانه های 120 متر در محله های بهار، جمالزاده شمالی، جمهوری و نواب خانه اجاره کرد. بنگاه های املاک مرکز شهر تهران، با بودجه 90 میلیون و اجاره پنج میلیون تومانی خانه های 80 متری در محله های شریعتی، عشرت آباد، مطهری، طالقانی و میدان ولیعصر به شما معرفی می نمایند. اگر به دنبال خانه های نوساز باشید با چنین بودجه ای می توان خانه های 70 تا 80 متری نوساز در مرکز شهر پیدا کرد.

اگر ترجیح می دهید خانه عظیم بالای 100 متری داشته باشید، احتمالا با چنین بودجه ای بتوانید سراغ بنگاه های املاک شمال غرب تهران بروید. در محدوده چیتگر می توان با 100 میلیون پول پیش و 4.2 میلیون اجاره یک واحد 130 متری نوساز اجاره کرد. چنین بودجه ای برای اجاره واحد 165 متری در مرزداران هم کافی است. در محله سازمان آب دو واحد 110 متری با همین بودجه یعنی 100 میلیون پول پیش و حدود 4.5 میلیون اجاره آگهی شده اند. هرچه از شمال غرب به مرکز شهر نزدیک تر شویم، متراژ خانه ها پایین تر می آید به حدود 70 تا 80 متر می رسد. مثلا در ستارخان یک واحد 75 متری 15 ساله 80 میلیون پول پیش و 4.5 میلیون تومان اجاره لازم دارد.

اگر با پول پیش 80 تا 100 میلیونی و اجاره ماهانه چهار تا پنج میلیون تومان به بنگاه های املاک شمال شرق مثل حکیمیه و تهرانپارس بروید، عموما فایل های با متراژ 80 تا 90 متری پیش رویتان می گذارند. البته می توان خانه های قدیمی و عظیمتر را با این بودجه اجاره کرد. مثلا یک واحد 140 متری 30 سال ساخت در مجیدیه با پول پیش 100 میلیونی و اجاره ماهی چهار میلیون تومان آگهی شده. در نارمک می توان با همین بودجه واحد 130 متری 30 ساله اجاره کرد. اگر نوساز بودن خانه برایتان اهمیت بیشتری دارد، می توانید در حکیمیه با پول پیش 80 میلیون و اجاره پنج میلیونی در یک خانه نوساز ساکن شوید. این بودجه عموما برای اجاره خانه های 80 متری با کمتر از پنج سال سن به کارتان خواهد آمد.

پول پیش بالای 150 میلیونی و اجاره بالای شش میلیونی

حداقل بودجه لازم برای اجاره خانه در محله های شمال تهران، پول پیش 150 میلیونی و اجاره شش میلیون تومانی است. عموما خانه های شمال و شمال غرب تهران با چنین مشخصاتی آگهی می شوند. اگر با همین بودجه یعنی پول پیش 150 میلیونی و اجاره هفت میلیون به مناطق مرکز شهر بروید، می توانید خانه های نوساز با متراژ بالای 100 مترمربع پیدا کنید.

از نمونه فایل ها با پول پیش 150 میلیونی و اجاره شش میلیونی در شمال غرب تهران می توان به یک واحد 60 متری در محله سعادت آباد اشاره نمود که 9 سال از ساخت آن می گذرد. صاحب یک واحد 90 متری در همین محله رهن 200 میلیونی و ماهی پنج میلیون تومان اجاره از مستاجرش می خواهد. قیمت ها هیچ سقفی ندارد و بنگاه های املاک حتی می توانند یک فایل به شما نشان بدهند که برای اجاره آن باید یک میلیارد و 500 میلیون پول پیش داشته باشید و ماهی 30 میلیون تومان اجاره پرداخت کنید. این فایل مربوط به یک واحد 210 متری نوساز در محله سعادت آباد است.

ارزان ترین فایل اجاره در شمال تهران مربوط به یک واحد 70 متری چهار سال ساخت در محله دزاشیب است. صاحبش برای اجاره این واحد 150 میلیون پول پیش و ماهی 9 میلیون تومان اجاره می خواهد. قیمت فایل های اجاره در محله های شمالی به قدری متفاوت است که شاید نتوان یک رقم کلی برای آن ها در نظر گرفت، اما باید بگوییم اگر دنبال رهن کامل باشید باید روی مبالغ بالای 400 میلیون و برای اجاره روی پول پیش بالای 150 و اجاره بالای هفت میلیون تومان حساب باز کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1468

به "مستاجران تهرانی در اردیبهشت 1400 به چقدر بودجه احتیاج دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستاجران تهرانی در اردیبهشت 1400 به چقدر بودجه احتیاج دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید